BALONOWE NOCE I DNIE - wystawa w Heliosie

BALONOWE NOCE I DNIE - wystawa w Heliosie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
"Balonowe noce i dnie" to tytuł najnowszej wystawy fotografii Zbigniewa Staniszewskiego. Galeria Helios zaprasza na wernisaż w najbliższy piątek 9 listopada o godz. 18.00
 
Fotografie przedstawiają zawody balonowe, które odbyły się ostatniego lata w Nałęczowie. Miały wystarczający rozmach, aby zauroczyć widza i jednocześnie na tyle kameralny wymiar, żeby nie zakłócić spokojnego, leniwie toczącego się rytmu miasta, znanego nie tylko w Polsce SPA.

Kuracjusze między zabiegami o zdrowie mogli przy okazji spacerów zakosztować wrażeń zupełnie niespodziewanych, ale na pewno dla wszystkich były to niespodzianki miłe i pełne estetycznych oraz sportowych wrażeń. Zaskakująca harmonia balonowego sportu z przyrodą i urokiem kurortu zafascynowała nie tylko mnie.

O autorze

Zbigniew Edward Staniszewski - absolwent Wydziału Górniczego Politechniki Śląskiej, Podyplomowego Studium Ochrony Środowiska w Kielcach oraz Smali Business Politechniki Świętokrzyskiej. Pracował na stanowisku dyrektora naczelnego Cementowni Małogoszcz oraz w kombinacie Remontowo-Budowlanym Przemysłu Cementowego „Remur" w Wierzbicy. Obecnie prowadzi samodzielną działalność gospodarczą w firmie PPU Tornado. Członek Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego w Radomiu. Fotografią  zainteresował się w latach 60. Szczególne umiłowanie przyrody oraz chęć ukazania jej piękna i różnorodności, spotęgowały te zainteresowania. Liczne podróże pozwoliły szerzej spojrzeć na świat i jego przyrodę. Fotografuje wszystko, co nas otacza. Utrwala niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju momenty z życia przyrody.
Ukazuje wspaniałość, bujność przyrody i piękno naszego kraju. Praca z aparatem jest dla fotografika sposobem na odreagowanie problemów dnia codziennego. Rodzaj wykonywanej pracy pozwala mu na poznawanie świata i jego różnorodności.

Galeria kina Helios zaprasza codziennie w godz. 15-22.

red. K. S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy