Gol się z głową!

Gol się z głową!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Mężczyzna na golenie się poświęca 150 dni w ciągu całego życia. To dużo zważywszy na to, że nie jest to ulubiona czynność faceta, a niektórzy pozbywają się zarostu codziennie, co zwiększa tylko kłopot. Zarost jest wtedy twardszy, a skóra staje się bardziej wrażliwsza. Większość mężczyzn pomimo wielu lat golenia się, nie wie do końca, jak sprawić, aby ta codzienna czynność przebiegała szybko, gładko i przyjemnie. Przedstawione poniżej porady z pewnością pomogą.

1. Zanim zaczniesz golenie, umyj twarz żelem i chłodną wodą. Ta czynność zmiękcza zarost, obkurczy naczynia krwionośne, wypłucze zanieczyszczenia spomiędzy włosów.

2. Niezależnie od tego czy stosujesz piankę, krem, żel, czy mydło do golenia, nakładaj je zawsze pod włos i pozostaw na minutę, co zmiękczy zarost.

3. Każdy facet ma swój własny plan golenia. Warto jednak pamiętać, by nie przyciskać maszynki za mocno, nie spieszyć się, unikać krótkich, gwałtownych ruchów. Większość podrażnień skóry to skutek niedelikatnych, szarpanych ruchów, a jeśli nie chcesz po goleniu wyglądać jak ofiara Hannibala, gol się z włosem.

4. Podczas golenia opłucz ostrze kilka razy, aby żel i włosy nie zalegały między ostrzami.

5. Po goleniu umyj twarz w zimnej wodzie, która zamknie pory. Zastosuj krem lub balsam po goleniu, który złagodzi skutki podrażnień.

6. Przestrzegaj prostej zasady: gol się na czczo. Jedzenie, a szczególnie kawa pobudzają krążenie krwi. Naczynka nabrzmiewają i ryzyko zacięcia jest większe.


Ł.G.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy