"Zalegalizować zioło!"


Zalegalizować „trawkę” - czyli, czego chcą młodzi ludzie


Nawoływanie do legalizacji marihuany, które postuluje partia Janusza Palikota, wywarło wielki wpływ na młodych ludzi. Jak wskazują najnowsze wyniki badań Mazowieckiego Centrum Profilaktyki Uzależnień, aż 48% gimnazjalistów opowiada się za legalizacją tego narkotyku. Niepokojące jest to, że latem 2010 roku takich osób było o 21% mniej.

Jak twierdzą specjaliści, taka postawa u młodych ludzi jest konsekwencją sprytnych zabiegów socjotechnicz
nych stosowanych przez Ruch Palikota, bowiem młodzi ludzie najczęściej popierają to, czego nie rozumieją.

Najwięcej zwolenników legalizacji marihuany jest wśród dzieci z dużych miast, pochodzących z bogatych rodzin – ponad 80%. Z większą rezerwą do tego tematu podchodzą uczniowie z małych miasteczek i wsi.

Jak wynika z raportu, ponad połowa młodych ludzi (wzrost o 20%)  opowiada się za depenalizacją, czyli zniesieniem kar za posiadanie niewielkich ilości marihuany. Jak twierdzą eksperci, duży wpływ na zmianę postawy w tym temacie mają nawoływania Janusza Palikota, który podejmuje działania przekonywujące o bezpieczeństwie marihuany.

Jak wynika z badań młodzi ludzie niewiele wiedzą o szkodliwości narkotyków. Czerpią ją głównie z Internetu. Tylko co piaty czytał opracowania naukowe na ten temat. 

W przypadku innych narkotyków gimnazjaliści nie są tak otwarci. Legalizacji amfetaminy chciałby średnio co dziesiąty. Marihuana jest jedynym narkotykiem, dla którego poparcie w ostatnich latach rośnie.

Na wyniki sondażu warto popatrzeć przez pryzmat danych z policji. Wynika z nich, że co roku przybywa nieletnich podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. W 2010 r. zarzuty usłyszało 4,1 tys. z nich, w 2005 - 3,6 tys.


Źródło: www.rp.pl

red.A.J.


Wasze komentarze liczba komentarzy: 7
Wysłany 2012-01-30 09:10 młody historyk napisał:
już w stanach zdelegalizowali alkohol i spowodowało to wzrost spożycia poczytajcie w historię i statystyki okresu prohibicji, a także zobaczcie ile kasy daje państwu akcyza na alkohol :P
Wysłany 2012-01-26 14:59 lol napisał:
tnt - może nie palisz, ale piszesz jak naćpany - wystarczy krótko, a treściwie!
Wysłany 2012-01-26 11:15 sam nie pale ale jes napisał:
Co za matoł to pisał? Koleżko zejdź na ziemie. Niech zdelegalizuja alkohol... zobaczycie o co chodzi. I zobaczycie jak społeczeństwo bedzie funkcjonowac... zeby kupic litra wodki bedziesz musial sie głowić... skad tu go wziac... kupisz ... bedzie drogi i słabej jakość... a do tego beda cie scigac ... a z twojego punktu widzenia ... tak naprade pijesz ... w ogole co to jest za chora sytuacja ze za rosline mozesz isc do wiezienia ... kaktusow tez powinni zabronic
Wysłany 2012-01-26 01:54 tnt napisał:
polonisto (od siedmiu boleści)! miałeś do wyboru dwie formy wypowiedzi: poćwicz POPRAWNĄ POLSZCZYZNĘ lub popracuj NAD POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ. Połączyłeś je i wyszła totalna bzdura. A co do komentarza młodego, to ma chłopak rację - nie ma naukowych dowodów na to, że marihuana uzależnia, kto pali, i tak będzie palił, a rząd codziennie traci tysiące złotych z potencjalnej akcyzy, co w sytuacji ekonomicznej kraju jest sprawą niebagatelną. Poza tym, THC, zupełnie przeciwnie do alkoholu, nie wywołuje agresji, nie da się go przedawkować, a kiedy państwo będzie miało monopol na marihuanę, to będzie ona lepszej jakości (z sensie - bez chemicznych domieszek, "zakwaszaczy", które tak naprawdę najbardziej szkodzą), a co za tym idzie - bezpieczniejsza. Dodam, że ja akurat nie palę. Nie za długie dla Was?:)
Wysłany 2012-01-25 11:41 polonista napisał:
młody najpierw poćwicz nad poprawną polszczyzną :) byłoby i mogłaby piszemy łącznie, a słowo kupić przez U! tyle błędów w tak krótkim tekście - wstyd! co do samego komentarza, to jest on tak absurdalny, że go po prostu nie skomentuje! poza tym lol doskonale to ujął!


Polecany artykuł

PG nr 11. Protest przeciw zmianom Kolejna szkoła w Radomiu protestuje przeciwko zmianom w reformie edukacji. Poniżej...

x