Wiadomości z radomskiej Edukacji Nowi dyrektorzy w siedmiu szkołach - Ważne sprawy - Co za dzień
baner

Nowi dyrektorzy w siedmiu szkołach


Zakończyły się konkursy na dyrektorów 28 placówek oświatowych. Do tej pory odbyło się ich 29 z czego jeden nie został jeszcze rozstrzygnięty. Nowi dyrektorzy są w siedmiu szkołach głównie podstawowych i ponadgimnazjalnych.


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.


Po 10 latach nastąpiła zmiana w Zespole Szkół Elektronicznych. – Pan Kotowicz opuścił stanowisko dyrektora z czym wiążę duże nadzieje na poprawę funkcjonowania, klimatu i kształcenia w Elektroniku – mówi Karol Semik, wiceprezydent Radomia. – W ubiegłym roku Kotowicz otrzymał wstępnie negatywną ocenę swojej pracy. Jak tłumaczy wiceprezydent, potencjał szkoły nie jest w pełni wykorzystany przez nienajlepsze relacje z rodzicami i między niektórymi nauczycielami, a uczniami.

Trzecią kadencję dyrektorem w LO. im. Kochanowskiego będzie Romuald Lis. Pierwszy raz został dyrektorem po konkursie, ponieważ poprzednie kadencje były bezkonkursowe, na zasadzie wskazania. – Podobnie jak w Elektroniku potencjał VI LO nie jest do końca wykorzystany – mówi Karol Semik. – Liczę na to, że wybór na trzecią kadencję dyrektora Lisa przyniesie nowe pomysły, działania.

Bez rozstrzygnięcia został konkurs w PSP nr 20, ponieważ brało w nim udział trzech kandydatów. Po zaopiniowaniu przez radę pedagogiczną i kuratora oświaty prezydent Witkowski wskaże kandydata. 

W tym roku była kumulacja procedur konkursowych. W sumie odbędzie się 31 konkursów – mówi Karol Semik, wiceprezydent Radomia. – W przyszłym roku będą tylko 4 konkursy.

Jutro odbędą się ostatnie dwa konkursy m.in. w Centrum Kształcenia Praktycznego.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

mnowakowska


Wasze komentarze liczba komentarzy: 29
Nowi dyrektorzy w siedmiu szko?ach
Wysłany 2017-05-21 18:14 Terefere napisał:
Jeden się prosi, inny się świni... Tamtemu w głowie nogi i mini, Ten piękny był lecz go nie chcieli, jak była okazja to go wycięli...
Wysłany 2017-05-21 18:10 Polonus napisał:
Ale jednak łajzo szacunek lub respekt czujesz, bo Pani z dużej ci się napisało!
Wysłany 2017-05-21 18:08 Miastowy napisał:
Ale wiochą na tym portalu daje! Syf jak nie wiem co!
Wysłany 2017-05-21 18:07 Milicjant napisał:
Rozmowa kontrolowana! Rozmowa kontrolowana!
Wysłany 2017-05-21 18:05 Peter Pan napisał:
Jaćka..... gupot miałaś już nie pisać! Planuj się!


baner
baner
Polecany artykuł

Uczniowie z Radomia wyremontują malucha Los kolejnej wyprawy Arkadego Pawła Fiedlera jest w rękach radomskiej młodzieży. Uczniowie...

x