Wiadomości z radomskiej Edukacji Monitoring w szkołach - Ważne sprawy - Co za dzień

Monitoring w szkołach


Kontrola monitoringowa znacznie poprawiła bezpieczeństwo w szkołach. Dlatego też coraz więcej rodziców jest zadowolona z tego rodzaju nadzoru. Wcześniej pojawiało się dużo opinii negatywnych. Monitoring porównywano do perfidnej inwigilacji rodem z PRL-u. Jest to jednak bardzo dobry sposób na powstrzymanie przemocy i ściganiu przestępstw, których niestety nie brakuje.


kamera przemysłowaDo wszystkiego trzeba się przyzwyczaić, jak mówi się powszechnie. Elektroniczna kontrola stała się powszechnym zjawiskiem. Wiadomo, że nikt z nas nie lubi być podglądany. Jednak patrząc z perspektywy czasu na życie toczące się w budynkach szkolnych i w bliskim otoczeniu można śmiało stwierdzić, iż monitoring zdał egzamin.

Pomysł Ministerstwa Edukacji wchodził w życie w latach 2007 – 2009. W Radomiu już wcześniej je montowano, a obecnie są one w każdej szkole. Pierwszorzędną korzyścią jest spadek przestępstw związanych z handlem narkotykami, o których jeszcze niedawno było tak głośno w całej Polsce. Ale nie tylko. Z danych Komendy Głównej Policji wynika, iż zmniejszyła się ilość rozbojów i kradzieży rzeczy osobistych. Coraz rzadziej występują akty wandalizmu popełniane przez uczniów oraz osób przychodzących z zewnątrz.

W razie jakiegokolwiek incydentu wskazującego na popełnienia przestępstwa materiały z kamer automatycznie przekazywane są policji. Procedura postępowania znacznie się skraca. Ponadto ogranicza to w pewnym stopniu rolę świadków, którzy bardzo często nie zeznają, gdyż boją się o własne bezpieczeństwo. Na podstawie nagrań z nowoczesnego sprzętu można łatwo zidentyfikować sprawcę. Ta świadomość odstrasza potencjalnych złoczyńców.

baner

KrzyCh


Wasze komentarze


Polecany artykuł

W mundurze im do twarzy Normal 0 21 false false false...

x