Startuje „Klub wesołych mam”

Startuje „Klub wesołych mam”
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

To nowy projekt w Publicznej Szkole Podstawowej nr 28 przy ul. Jaracza 8. - Celem naszych działań jest stworzenie mamom miejsca spotkań i wymiany ich codziennych doświadczeń oraz promowanie edukacji dla rodziców i ich dzieci – mówi Sylwia Łyżwa, dyrektor szkoły. 

W ramach nowo powstającego klubu zostaną zorganizowane spotkania z zaproszonymi specjalistami – m.in.  psychologiem dziecięcym,  fizjoterapeutą, ortopedą, pracownikiem MOPS-u. Odbędą się także warsztaty dotyczące zdrowego odżywiania matki karmiącej, właściwej diety dziecka, kreatywnych zabaw dla maluchów.

Panie będą miały możliwość uczestniczenia w zajęciach ruchowych - typu aerobik, fitness dla mam z dziećmi. - W planie naszych spotkań uwzględniliśmy również zabawy i ćwiczenia z elementami  metody ruchu rozwijającego, bazującego na pracy Weroniki Sherborne oraz zajęcia z elementami integracji sensorycznej – wylicza Łyżwa. - Dzieci spotkają tu nowych przyjaciół, spędzą czas z rówieśnikami, zdobędą nowe umiejętności  plastyczne, muzyczne,  techniczne, czytelnicze, lingwistyczne.

Pierwsze spotkanie 11 kwietnia w PSP nr 28. Następne będą się odbywać  systematycznie dwa razy w miesiącu –  w środy, w godzinach od 16 do 18. Podczas sprzyjającej pogody  zajęcia będą przeprowadzane na boisku szkolnym i placu zabaw usytuowanym przy szkole. Członkostwo w klubie jest bezpłatne. 

car

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Anonim
lub

Polecamy