Wiadomosci z radomskich szkół podstawowych i gimnazjów I Mistrzostwa Samorzadów Uczniowskich w piłce nożnej - PSP i Gimnazja - Co za dzień
baner

I Mistrzostwa Samorzadów Uczniowskich w piłce nożnej


W dniach 4-6 czerwca w Publicznym Gimnazjum nr 8 im. Królowej Jadwigi odbyły się I Radomskie Mistrzostwa Samorządów Uczniowskich w piłce nożnej. Zawody zorganizował Samorząd Uczniowski Publicznego Gimnazjum nr 8 we współpracy z Parlamentem Młodzieży Miasta Radomia.


W mistrzostwach wzięło udział pięć szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, które rozegrały łącznie dziewięć meczów. Po trzech dniach zaciętej walki wyłoniono zwycięzców:

I miejsce- Publiczne Gimnazjum nr 8

II miejsce- Publiczne Gimnazjum nr 22

III miejsce- Zespół Szkół Elektronicznych

Laureaci, oprócz pucharów zostali nagrodzeni grupowym biletem do Multikina oraz Aquaparku. W organizację imprezy zaangażowana była cała szkoła: dyrekcja, nauczyciele i przede wszystkim uczniowie.

- Nasza impreza ma na celu integrację radomskich Samorządów Uczniowskich oraz promowanie zdrowego stylu życia. Postaraliśmy się o sędziów i atrakcyjne upominki - mówi Nikoletta Buczek, przewodnicząca PG 8. 

- Dobry pomysł. Szkoda, że my nie wpadliśmy na to pierwsi. Fajnie, że do drużyn włączono również dziewczyny, bo one też potrafią grać i świetnie spisują się na boisku - mówi Rafał Kramer, opiekun samorządu w VI LO.

 - Chcielibyśmy, żeby to przedsięwzięcie stało się imprezą cykliczną. W żadnym innym mieście nigdy nie było takich zawodów, dlatego pragniemy zapoczątkować tradycję ,,wysportowanych samorządów uczniowskich” w Radomiu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze większy odzew ze strony szkół - mówi Eliza Moerke z PG 8.


red. A.J./ fot. Aleksandra Szyduk


Wasze komentarze


Polecany artykuł

Inspektorzy uczyli bezpieczeństwa Blisko 150 uczniów zerówek i klas pierwszych z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 29 z...

x