Wiadomosci z radomskich szkół podstawowych i gimnazjów Magiczne Andrzejki w PSP 23 - PSP i Gimnazja - Co za dzień
baner

Magiczne Andrzejki w PSP 23


Bajkowy wystrój w PSP 23
Bajkowy wystrój w PSP 23

Malowanie twarzy
Malowanie twarzy

Malowanie twarzy cd.
Malowanie twarzy cd.

Wspólne zabawy dzieci i nauczycieli
Wspólne zabawy dzieci i nauczycieli

Grono Pedagogiczne (m.in. Pan Dyrektor)
Grono Pedagogiczne (m.in. Pan Dyrektor)

Pan Dyrektor porywa tłumy do zabawy
Pan Dyrektor porywa tłumy do zabawy

Układ taneczny w wydaniu Pana Dyrektora
Układ taneczny w wydaniu Pana Dyrektora

Magiczna czytelnia bajek
Magiczna czytelnia bajek

Świetlicowe wróżenie
Świetlicowe wróżenie

I już wiemy co nas czeka
I już wiemy co nas czeka

Czarodzieje, księżniczki, baśniowe stwory i czarownice opanowały wczoraj Publiczną Szkołę Podstawową nr 23.


Wszystko za sprawą zbliżających się popularnych „Andrzejek” – w owej podstawówce zorganizowanych już wczoraj. Bajkowa scenografia w sali gimnastycznej pozytywnie nastrajała do zabawy, biblioteka szkolna na ten jeden wieczór stała się magiczną czytelnią bajek, a w świetlicy można było dowiedzieć się jaka czeka nas przyszłość. W jednej z salek, czekali zaprawieni w boju makijażyści, którzy na życzenie malowali na twarzach rozmaite wzory.

Wszyscy nauczyciele stanęli na wysokości zadania i od ich podopiecznych, można było ich odróżnić jedynie po wzroście, bowiem większość  tak samo jak dzieciaki wcieliła się w rozmaite role i ochoczo bawiła się na  parkiecie. Zabawa była przednia zarówno dla małych, jak i dużych. Kulminacyjnym punktem zabawy był występ Pana Dyrektora, który przebrany, w zielonej peruce uczył wszystkich zgromadzonych  na sali gimnastycznej przezabawnego układu choreograficznego. Do dźwięków oryginalnego przeboju „guli, guli, ram tam tam, aaa aaa” (pisane ze słuchu) , za sprawą Pana Dyrektora do tańca ochoczo przyłączyły się wszystkie dzieciaki, jak również nauczyciele, a po gorących namowach również rodzice nieśmiało zaczęli podrygiwać w rytm muzyki.

Przed salką, gdzie malowano twarze udało nam się spotkać bajecznie przebrane uczennice klasy pierwszej „a” – Łucję, Alicję i Maję. Od dziewczynek dowiedzieliśmy się, że: dzisiejszego wieczora bawią się świetnie, potworów, które krążą po całej szkole wcale się nie boją, a preferowane wzory, które chciałyby mieć wymalowane na buziach  - to motylki i serduszko. W świetlicy szkolnej spotkaliśmy wróżkę – na co dzień Panią Joannę wychowawczynię klas młodszych. To właśnie od niej dzieci dowiadywały się, jaka czeka je przyszłość. Kto znalazł pod białym kubeczkiem mały samochodzik będzie wiele podróżował, znalazcę pieniążka czeka wielkie bogactwo, klucze oznaczały duży, piękny dom, a cukierek – bardzo słodkie życie. W „bajkowej” bibliotece przy blasku świec, na uczniów czekała bardzo sympatyczna czarownica, która umilała dzieciom czas czytając bajki. W między czasie na sali gimnastycznej zabawa trwała w najlepsze, a wszyscy bawili się w rytm skocznej muzyki.

Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy tak udanej imprezy, która zapewne sprawiła wiele radości dzieciakom. Szczególne gratulacje dla Pana Dyrektora, który swoim tańcem zaraził nawet dziennikarzy z Co za dzień.   


Więcej zdjęć z tej magicznej uroczystości szukajcie w zakładce: Galerie


A.J.


Wasze komentarze


Polecany artykuł

PSP nr 9 z nową salą gimnastyczną Uroczyste oddanie do użytku odnowionej sali gimnastycznej w Publicznej Szkole Podstawowej nr...

x