Jak dorobić? - box Przyszłościowo - Co za dzień
baner

Jak dorobić?


Pomimo, że masz wykształcenie, nie możesz znaleźć pracy? Szukasz jakiejkolwiek możliwości zarobku? Twoja pensja jest jednak nie wystarczająca a zajęcie nie takie jak byś chciał? Na rynku istnieją jednak ciekawe, a zarazem dobrze płatne zawody.

 

W tych czasach wzorowo ukończone studia i znajomość kilku języków nie są gwarantem sukcesu. Jak w takim razie zarobić kilka tysięcy i w dodatku robić to, co się lubi? Rozwiązanie może okazać się prostsze niż mogłoby się nam wydawać. Trzeba tylko znaleźć konkretną dziedzinę, na którą jest właśnie popyt. Potem już tylko kurs, szkolenie i mamy wymarzoną pracę. Wśród ostatnio modnych i cieszących się zainteresowaniem zawodów są trenerzy, treserzy, opiekunowie oraz testerzy.

 

Trener sportowy

Wiele jest dziedzin sportu, w których można zostać trenerem. Nie jest przy tym konieczne ukończenie Akademii Wychowania Fizycznego, a wystarczy wykształcenie średnie i ukończony kurs na instruktora sportowego. Pracę można zacząć od zaraz. Wiele jest placówek sportowych, w których jest duże zapotrzbowanie na specjalistów od fitnessu, tańca, jazdy konnej czy tenisa. Takie lekcje są bardzo drogie, a korzysta z nich sporo osób. Przykładowo, godzina nauki gry w golfa to koszt rzędu 150-250 zł!

 

Trenerzy biznesu i specjaliści od szkoleń

Dzięki dotacjom z Unii Europejskiej branża ta jest bardzo chłonna, jeżeli chodzi o pracowników. Szkolenia mają wszechstronny zakres, m. in.: grafika, rachunkowość, zarządzanie, Public Relations, Human Resources, programy komputerowe, tworzenie stron i sklepów internetowych. Chętnych nie brakuje, tym bardziej, że są fundusze. Stawki godzinowe zaczynają się od 100 zł dla początkujących trenerów, a sięgają nawet do 500 zł w dużych miastach. Najpierw jednak trzeba samemu przejść szkolenia, a potem pozostaje już tylko zgłosić się do firmy jako nauczyciel.

Treser psów

W tej dziedzinie jest duże zapotrzebowanie, a mało chętnych osób. Zarobki dla początkujących to 1,5 tyś. zł, a najbardziej doświadczeni otrzymują pensję sięgającą 8 tyś. zł miesięcznie. Do tego zadania potrzebne jest jednak kilka szczególnych cech charakteru. Trzeba być cierpliwym, pokornym, ale i stanowczym. W dodatku musisz lubić zwierzęta i nie mieć na nie uczulenia. Jeśli spełniasz powyższe warunki, to szkolenie np. psów będzie dla ciebie idealną pracą.

Opiekunka do dzieci/osób starszych

Osoby, które mają już doświadczenie w pracy z małymi dziećmi, mogą zostać nianiami. Ludzie w pogoni za karierą są tak zajęci, że często nie mają czasu dla własnych dzieci. Na rynku jest duże zapotrzebowanie na osoby do opieki nad najmłodszymi, ale i ludźmi w podeszłym wieku. Wynagrodzenie w tej branży sięga nawet 3000 zł netto miesięcznie.

Testerzy gier i programiści

Gry komputerowe to rynek, który wydaje się nie mieć końca. Dlatego tak wielu potrzebnych jest specjalistów w tej dziedzinie, programistów i testerów. Wystarczy głowa pełna pomysłów, a wtedy możesz zarobić od 3000 zł do 10000 zł. Oprócz wysokich zarobków praca ta może przynieść wiele satysfakcji dla osób lubiących gry i programy komputerowe. Może to być zatem połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Norbert Nowocień


baner
baner
Polecany artykuł

Konferencja IT Academic Day 2015 na UTH Studenckie Koło Naukowe Grupa UTH.NET działające przy Wydziale Informatyki i Matematyki...

x