Mistrzowska musztra uczniów ZDZ! Zdjęcia

Mistrzowska musztra uczniów ZDZ! Zdjęcia
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Pododdziały konkursowe Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu tworzyli uczniowie i uczennice z klas 3TA, 3TC, 2L i 1TA (jako zespół nr 1), a drużyną dowodził uczeń Tomasz Kwiecień. Drugim pododdziałem konkursowym byli uczniowie i uczennice z klasy 2TA (jako zespół nr 2), którego dowódcą była uczennica Wiktoria Kaczmarska.

Przedstawiciele zaprezentowali się w dwóch konkurencjach. - W „Programie obowiązkowym” drużyny wykonali po 10 zadań losowo wybranych obejmujących umiejętności z zakresu „Regulaminu musztry” SZ RP - mówi mjr rez. mgr inż. Andrzej Wójtowicz, nauczyciel klas mundurowych i opiekun obydwu pododdziałów. - W drugiej, którą był „Program dowolny”, uczniowie przedstawili dwa dziewięciominutowe pokazy oparte o zakres musztry paradnej z podkładem muzycznym.

Zespół nr 1 ZDZ w Radomiu zajął zaszczytne I miejsce i został Mistrzem Województwa Mazowieckiego, a zespół nr 2 zajął bardzo dobre III miejsce. Zwycięzcy reprezentować będą województwo mazowieckie na Mistrzostwach Polski, które odbędą się niebawem w Zakopanem.

Zawody, które odbyły się w Pułku Reprezentacyjnym Wojska Polskiego skierowane były do uczniów realizujących pilotażowy program Ministra Obrony Narodowej i innowacje pedagogiczne w zakresie edukacji wojskowej. Organizatorem zawodów była Mazowiecka Kurator Oświaty przy współpracy Dowódcy Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

CZD/rc Fot. ZDZ

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Anonim
lub

Polecamy