Jak żyją kobiety z Ameryki Południowej?

Jak żyją kobiety z Ameryki Południowej?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

 

Radomianka Aneta Skórnicka wraz z Franceskiem Garettą (którego nazywała po prostu Cześkiem) przez niemalże rok przemierzyli Amerykę Południową. Swoją pełną przygód podróż rozpoczęli 8 marca 2010 roku. Jak wspomina podróżniczka: - Od samego początku nie było łatwo. Na lotnisku w Madrycie nie chciano wyrazić zgody na nasz wylot, ponieważ wiza do Ameryki Południowej obejmuje pobyt do 3 miesięcy. Jednak nam się udało – dodaje z uśmiechem. Trasa ich podróży obejmowała spontanicznie wybrane rejony kontynentu: Limę, Argentynę, Brazylię, Kolumbię, a nawet Andy. – Wybieraliśmy te kraje, do których w czasie podróży pokierowali nas mieszkańcy Ameryki, kierowaliśmy się ich dobrymi opiniami i wskazówkami, dzięki czemu poznaliśmy autentyzm tamtejszej kultury – wyjaśnia Aneta Skórnicka.

Podczas  podróży poznała wiele dobrych i życzliwych osób, a wśród nich rysowały się wyraziste sylwetki kobiet z Peru, Ekwadoru, Argentyny, Chile, Boliwii i Kolumbii. I to właśnie na tych wyjątkowych przedstawicielkach kultury Ameryki Południowej Aneta Skórnicka skupiła swoją uwagę podczas piątkowego spotkania. Mogliśmy poznać ich charaktery, sposób życia nie tylko z opowieści podróżniczki, ale i z prezentacji multimedialnej przedstawiającej fotografie i rysunki wykonane w czasie wędrówek po Ameryce Południowej.

Aneta Skórnicka wraz z Cześkiem nie chcieli kierować się stereotypami na temat tamtejszych społeczności podczas zawierania relacji międzyludzkich. Jak powiedziała: - Chcieliśmy poznać ludzi lokalnych, żeby ta podróż nie była oparta na stereotypach. Dlatego nie czytaliśmy podręczników oraz nie szukaliśmy informacji o tamtejszej kulturze i sposobie bycia mieszkańców Ameryki.

Roczną podróż Aneta Skórnicka określiła następująco: - To, co najlepsze, to spotkania z drugim człowiekiem, możliwość poznania go prywatnie i nawiązania z nim przyjaznych relacji.

D.T.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy