Radomskie psy tylko z czipem - Nasze zwierzęta - Co za dzień
baner
Radom pod ręką
Informacje drogowe

Radomskie psy tylko z czipem


Radom dołączy do grupy miast, które mają elektroniczny system znakowania psów. Czipy będą zawierały informację na temat rasy psa, jego wieku oraz dane właściciela.


Już pod koniec roku wszyscy posiadacze psów będą obowiązani zgodzić się na oznaczenie swojego czworonoga w ten sposób. Całego zabiegu będą dokonywać weterynarze, a jego koszt wyniesie od 30 do 50 zł. Zapłacą oczywiście posiadacze czworonogów. Wszystkie bezdomne psy zostaną zaczipowane na koszt miasta. W radomskim budżecie przeznaczono na ten cel ok. 100 tys zł. Za brak oznaczenia przewidziano mandaty (nawet 500 zł) , które wystawiane będą przez Straż Miejską. Funkcjonariusze przestrzegają jednak, że zanim zaczną karać najpierw postawią na pełne doinformowanie mieszkańców Radomia o nowej akcji. Radomscy radni chcą w ten sposób przeciwdziałać zjawisku porzucania czy też podrzucania psów. Ma to przede wszystkim zdyscyplinować posiadaczy czworonogów i pomóc w określeniu dokładnej liczb ich pupili w naszym mieście. Szacuje się bowiem, że samych bezpańskich zwierząt może być nawet około 1 tys.  Nowy wymóg znakowania psów to wynik zmienionego regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy miasta Radom, który wejdzie w życie pod koniec tego roku lub na początku przyszłego. Wszystko uzależnione jest od opublikowania uchwały Rady Miejskiej w Dzienniku Urzędowym na co trzeba czekać nawet trzy miesiące. Czip będzie musiał być wczepiony w ciągu 30 dni od daty zakupu psa, szczeniakom natomiast oznaczeń dokonywać się będzie po 3 miesiącu życia.

tomwoz


Polecany artykuł

Petsitter - praca na wakacje Petsitter to opiekun zwierząt. Może nim być każdy. To świetny sposób na wakacyjny zarobek....

x