Wspólny język z kobietą w ciąży - box Rodzinka_pl - Co za dzień

Wspólny język z kobietą w ciąży


Czasem może ci się wydawać, że twoja ukochana będąca w stanie błogosławionym to zupełnie inna osoba, którą kiedyś poznałeś... Kiedy jednak zrozumiesz zmiany emocjonalne i fizyczne, jakie zachodzą w kobiecym ciele w tym okresie, życie w waszym związku będzie dużo łatwiejsze.


Najczęstszą przyczyną twojej dezorientacji są zmiany jej nastroju. Raz się śmieje, za chwilę płacze, ma pretensje o wszystko. I jak to zrozumieć? Przede wszystkim musisz sobie uświadomić, że często ona sama nie wie, dlaczego zachowuje się tak dziwnie. Zmiany zachodzące w psychice kobiety w ciąży są ogromne. Dlatego nie ma sensu analizować i zastanawiać się nad tym, dlaczego tak jest, tylko nauczyć się odpowiednio reagować.

Wielu mężczyzn czuje się tak, jakby całe dotychczasowe uczucie, które ich łączyło ze swymi ukochanymi, legło w gruzach. Poza tym można mieć wrażenie, że ona całkowicie przestała interesować się twoimi sprawami, a najważniejszymi stały się wyłącznie te dotyczące dziecka. Tutaj po prostu zmieniają się priorytety. Wszystko powinno później wrócić do normy, a na tę chwilę słuchaj uważnie tego, co ona mówi i staraj się uczestniczyć w dyskusjach o wyborze ubranka, łóżeczka, fotelika do samochodu. To pozwoli jej czuć, że nie jest sama z wszelkimi decyzjami, że interesujesz się jej osobą i dzieckiem.


Każda kobieta w ciąży ma poczucie o zachwianiu swojej atrakcyjności ze względu na dodatkowe kilogramy. Nie ma się co dziwić. 10 kilogramów ciała więcej, przybranych w dość krótkim czasie może doprowadzić do depresji. Dlatego też nie należy tego lekceważyć, a wręcz przeciwnie. Trzeba zapewniać ją często o tym, że mimo tego wygląda równie pięknie, a może nawet jeszcze lepiej. Możesz mieć obawy odnośnie uprawiana seksu, że sprawisz jej ból, że spowodujesz przedwczesny poród. Mów o tym śmiało, aby poznać jej punkt widzenia i rozwiać swoje obawy.

Bądź towarzyszem jej wizyt u lekarza. Oprócz tego, że będziesz jej psychicznym wsparciem, to jeszcze przy okazji sam dowiesz się o stanie zdrowia swojego dziecka i w jakiej fazie rozwoju obecnie się znajduje. Przy okazji badań USG będziesz sam mógł się o tym przekonać. Potem przypominaj jej w razie potrzeby słowa lekarza, że wszystko jest w porządku, kiedy będą nią targać wątpliwości, czy dobrze postępuje, czy właściwie się odżywia, itp.

Spędzajcie dużo czasu ze sobą. Na pewno pomogą wyjścia do kina, teatru. Zaproponuj wspólną kolację w jakimś miłym lokalu. Jeśli masz taką możliwość, wyjedźcie na wycieczkę w ciekawe miejsca. A przecież tyle ich jest. Miła atmosfera wraz z pięknymi widokami przyrody mają uzdrawiające właściwości. Nie ograniczaj również waszych spotkań towarzyskich. Czasem dobrze jest posiedzieć w większym gronie.

KrzyCh


Polecany artykuł

Bezpieczny czas szkolny Wysyłając swoje dziecko do szkoły rodzice powierzają je opiece nauczycielom. Od ich...

x