Ośrodek wypoczynkowy "Borki" - box Porady specjalistów - Co za dzień
baner

Ośrodek wypoczynkowy "Borki"


To jedno z najczęściej obleganych terenów Radomia podczas weekendowego wypoczynku. Wybudowany w latach 70. zalew w ciepłe dni gromadzi młodych ludzi, seniorów oraz całe rodziny, które chcą oderwać się od zgiełku miasta i spędzić czas korzystając z wodnych atrakcji.


Ośrodek usytuowany jest w dzielnicy Borki nad zalewem o tej samej nazwie. Na jego terenie znajdują się: domki kempingowe, kompleks boisk sportowych do gry w siatkówkę i piłkę nożną, a także wypożyczalnia sprzętu sportowego (piłki, rolki, wrotki, rakietki do gry w badmintona) i wodnego (kajaki, rowerki wodne). Podczas sezonu letniego ośrodek rozkwita dzięki odbywającym się tam imprezom plenerowym. Po obu stronach zalewu znajdują się plaże i pomosty: kąpielowy oraz spacerowy, które w okresie wakacji oblegane są przez tłumy amatorów wodnych atrakcji. Najmłodsi mogą wyładować nadmiar energii na placu zabaw, gdzie znajdują się m.in. huśtawki, karuzele, zjeżdżalnia i inne urządzenia rekreacyjne. Dodatkowym atutem tego miejsca jest Park Linowy, który przyciąga nie tylko dzieci i młodzież, ale także dorosłych. Fani rolek i rowerów mogą podziwiać uroki tego miejsca korzystając z okalających zalew ścieżek rowerowych. Nieodłącznym elementem panoramy akwenu są wędkarze, którzy upodobali sobie to miejsce, co zalew odwzajemnia pięknymi, a niekiedy ogromnymi okazami karpia. Teren zalewu cechuje się bardzo wysokimi walorami przyrodniczymi, ponieważ stanowi największe lęgowisko ptaków wodno-błotnych na terenie Radomia. Wśród 11 gatunków ptaków spotkać można najliczniejsze w Radomiu populacje kaczki krzyżówki i łabędzia niemego.
   

www.mosir.radom.pl

MOSiR - Ośrodek Wypoczynkowy "Borki"
ul. Krasickiego 78
26-600 Radom
Tel.: (48) 381-15-93

Roksana Kowalewska


Polecany artykuł

Podyndaj z Gekonem na majówce Pamiętacie kultową postać króla Juliana i jego koronę z gekonem, który dynda? Z pewnością! Jeśli...

x