Kolejne zwycięstwo Juniorek Delty

Delta podeszła do meczu bardzo skoncentrowana i zmobilizowana, widać było, że radomianki bardzo chciały wygrać.

Od pierwszego gwizdka sędziego radomianki budowały przewagę bramkową. Wynik otworzyła Ola Janczyk - dwoma trafieniami. Chwilę później Kasia Kogut celnymi rzutami kończyła szybkie kontrataki. W 12 minucie spotkania czerwona kartkę za brutalny faul otrzymała Dąbrowska Iga - zawodniczka MKS Ochota. W 15 minucie spotkania było 7 : 6 dla Delty. Wtedy to po dwie bramki zdobyły Kasia Kowalska i Kasia Kogut. Rywalki odpowiedziały jednym trafieniem. I znów seria bramek naszych dziewczyn: Ola Pacałowska, Julita Tuziemek, Kasia Kogut i Ola Janczyk. Na przerwę Delta schodziła przy 7-bramkowym prowadzeniu (16 : 9).

Druga połowa spotkania przebiegała podobnie. Na pozycji obrotowej odnajdywały się Eliza Ogrodniczek i Ola Pacałowska zdobywając bramki dla szczypiornistek Delty. Po Kilka trafień dołożyły jeszcze Kasia Kogut, Ola Janczyk, Kasia Kowalska i Kasia Szewczyk. W bramce znakomicie radziła sobie Klaudia Trybulska, skutecznie powstrzymując rzuty rywalek.

Ostatecznie radomianki pokonały zespół z Warszawy 30 : 24 .

- Myślę, że mecz mógł się podobać i dziewczyny godnie zaprezentowały się przed radomską publicznością. Jestem bardzo zadowolony z ich postawy, szczególnie w obronie widać było, że dziewczyny się mocno zmobilizowały i nie pozwalały rywalką wypracowywać czystych sytuacji rzutowych, oby tak dalej a zwycięstwa powinny przychodzić jedno po drugim - mówił trener Delty Adam Świostek

UKS DELTA RADOM – MKS OCHOTA WARSZAWA 30 : 24 ( 16 : 9)

UKS DELTA– Trybulska, Hajdukiewicz, Janczyk 11, Kogut 8, Kowalska 4, Ogrodniczek 3, Pacałowska 2, Tuziemek 1, Szewczyk 1, Wieczorek, Kordzińska,

Kary 10 min ( Tuziemek 4 min, Pacałowska 2 min, Ogrodniczek 2 min, Wieczorek 2 min)