Delta zagra o pierwsze punkty w sezonie

Delta zagra o pierwsze punkty w sezonie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W sobotę 13 października UKS Delta Radom zmierzy się z KSS II Kielce w ramach rozgrywek II ligi kobiet. Początek spotkania od godz. 17.30 w hali III L.O. im. płk. Dionizego Czachowskiego przy ul. Traugutta 44 w Radomiu.Podopieczne Piotra Włoskiewicza w ubiegłym sezonie zajęły czwarta pozycję w II ligowej tabeli. W tym roku w rozgrywkach pojawiło się parę nowych zespołów, a walka o I ligę zapowiada się ciekawie.

Delta w okresie przygotowawczym rozegrała szereg spotkań kontrolnych. W meczach sparingowych radomianki pokonały m.in. Sprintera Lublin 31:11, a zremisowały z ChKS Łódź 20:20. UKS przegrał natomiast z KSS II Kielce 18:33 i UMCS Lublin 21:25.

- Okres przygotowawczy ciężko przepracowaliśmy. Jeśli będziemy w każdym meczu realizować założoną taktykę to wyniki przyjdą same. Jestem pełen optymizmu jeśli chodzi o drużynę, która powinna w tym sezonie walczyć o najwyższe cele - mówił trener Delty Piotr Włoskiewicz.

Zmiany składzie i w całej II lidze

W radomskim zespole pojawiło się kilka nowych twarzy. W drużynie pojawiło się sześć nowych piłkarek. Do ligi zgłoszona została Monika Brejnak doświadczona skrzydłowa ze Szczecina. Uznanie w oczach trenera zdobyła także utalentowana juniorka Klaudia Trybulska, która będzie alternatywą w bramce dla Magdaleny Karpińskiej. Do zespoły dołączyły także zawodniczki z Jaktorowa: Paulina Betlejewska - skrzydłowa, Dorota Śnieg - leworęczna skrzydłowa oraz Dominika Kozakowska - obrotowa. A z Lublina pozyskana została Joanna Kucharczyk - leworęczna rozgrywająca.
Niestety na II-ligowych boiskach w tej rundzie zabraknie najlepszej snajperki Delty - Dominiki Kłosiewicz, która zmaga się z kontuzją barku.

Piotr Włoskiewicz - trener UKS Delta Radom fot. M S- Skład na ten sezon trochę się zmienił w stosunku do ubiegłego roku. Już w pierwszym meczu z Kielcami na boisku zobaczymy nowe zawodniczki. Niestety na inauguracji ligi zabraknie Dominiki Kłosiewicz, która może nie zagrać aż do przyszłego roku - dodaje Piotr Włoskiewicz.

Pewne zmiany zaszły też w lubelskiej II ligi, w której gra Delta. W stawce sześciu zespołów pojawiły się nowe drużyny takie jak MKS Ochota Warszawa, MKS Zgierz czy SPR II Lublin. W tym sezonie w do rozgrywek nie został zgłoszony Sprinter Lublin.

- Z nowych zespołów najlepiej znam Ochotę, z którą graliśmy sparing. W warszawskim zespole znalazło się sporo piłkarek z Pruszkowa, którego grały w ubiegłym sezonie w I lidze. Dlatego uważam, że Ochota będzie silnym zespołem. Co do KSS II Kielce i SPR II Lublin - to o sile tych zespołów też trudno mówić bo to rezerwy drużyn z ekstraklasy, także rotacja w ich składach może być spora - kończy Piotr Włoskiewicz.

I rzeczywiście zarówno KSS II jak i SPR II będą mogły korzystać z usług piłkarek, które pojawiają się na ekstraklasowych boiskach. Inną sprawą jest czy szkoleniowcy będą chcieli wystawiać do gry w II lidze, zawodniczki z ekstraklasy. W rezerwach mogą równie dobrze grać same piłkarki z zespołów młodzieżowych.

UKS Delta Radom - KSS II Kielce Sobota 13 października godz. 17.30 hala III L.O. ul. Traugutta 44, wstęp wolny.Przemysław Janik, fot. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy