Delta przegrała na inaugurację

UKS Delta Radom - KSS II Kielce

Agnieszka Komorowska zanotowąła dobre spotkanie przeciwko KSS II Kielce fot. S WDelta Radom okazała się gorsza od KSS II Kielce i poniosła porażkę na inaugurację II ligi. Już początek meczu pokazał, że radomianki są raczej bez szans na wygranie tego spotkania.

Po niespełna 6. minutach gry było już 0:4 dla Kielc. Radomianki rzuciły pierwszą bramkę dopiero w 7. minucie, kiedy to z rzutu karnego trafiła Magdalena Sołśnia. Kielczanki nie odpuszczały. Druga bramka dla Delty padła 4 minuty później. Jej autorką była Agnieszka Komorowska, która doskonale poradziła sobie z rywalkami na lewej stronie. Kolejne minuty to następne bramki dla Delty. Najpierw Kucharczyk, a potem Jędrzejewska i Komorowska, pomniejszały systematycznie przewagę gości aż do stanu 6:9. W 16. minucie zrobiło się 7:9 na rzecz Kielc, bramkę dla UKS rzuciła - ponownie Sołśnia - drugi raz z karnego. Niestety kielczanki szybko wróciły do swojego rytmu gry. Momentalnie odskoczyły Delcie na 9-cio bramkowe prowadzenie. Piłkarki schodziły do szatni przy stanie 10:19 dla KSS II Kielce.

Po zmianie stron nadal dominowały piłkarki KSS-u.  Agnieszka Młynarska rzuciła karnego w pierwszych minutach drugiej połowy i było już 10:20 dla gości. Delta próbowała gonić rywalki, ale 10-cio bramkowa przewaga Kielc była zbyt duża. Było jasne, że ten mecz wygrają kielczanki. Warto jednak zaznaczyć efektowny rajd Pauliny Andrzejewskiej (przez całe boisko), który zakończył się zdobyciem bramki czy kolejne trafienia Magdaleny Sołśni, która rzucała zarówno z rzutów karnych jak i z gry. Dość dobrze zagrała też Agnieszka Komorowska, która była bardzo pewnym punktem ekipy Piotra Włoskiewicza.

- Jestem zadowolony z moich dziewczyn. Myślę, że rozegrały one dość dobry mecz. Mimo, że odnieśliśmy porażkę to jestem pełen optymizmu i dobrej myśli jeśli chodzi o dalsze mecze - mówił trener Delty Piotr Włoskiewicz.

Podsumowując to spotkanie można powiedzieć, że Delta wstydu nie przyniosła. Radomianki naprawdę dotrzymywały kroku rywalkom jak tylko mogły. Twardo broniły dostępu do własnej bramki, a porażka na samym starcie ligi nie powinna ich podłamać. Jeśli gra się tak dobry mecz z faworytem rozgrywek to można wnioskować, że ze w spotkaniach ze słabszymi zespołami nasze zawodniczki powinny odnosić zwycięstwa.

UKS Delta Radom - KSS II Kielce 25:31 (10:19)

Kielce: Hibner, Sala - Fijałkowska 8, Młynarska 5, Bartnowska 3, Zimnicka 3, Jackowska 3, Kosmala 3, Hynek 2, Pragiel 1, Kaźmiruk 1, Pawłowska 1, Piecaba 1;

Delta: Karpińska - Sołśnia 8, Komorowska 5, Kucharczyk 4, Wolszczak 3, Andrzejewska 3, Brejnak 1, Grześczak 1, Stachowiak, Gołąbek;