Delta lepsza od Radzymina

Delta otworzyła wynik spotkania. W drużynie Radomia,  widać było dużą mobilizację i chęć do gry, ale także spore zdenerwowanie (spowodowane dość długą przerwą bez gry o punkty). Pierwsze trafienie dla Delty w 3 minucie spotkania zanotowała Kasia Szewczyk, chwilę później do remisu doprowadziła Ola Janczyk. Delta wyszła na po dóch trafieniach Kasi Kogut. Kolejne minuty meczu to dobra gra radomianek. Na listę strzelców kolejno wpisywały się prawie wszystkie szczypiornistki Delty: Janczyk, Kogut, Szewczyk, Tuziemek, Wieczorek, Ogrodniczek, Kwiek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 23 : 11 i można było przypuszczać, że dwa punkty zostaną w Radomiu.

Dopiero w drugiej połowie spotkania przebudziła się Kasia Kowalska, która uwierzyła w swoje umiejętności i zaczęła zdobywać bramki rzutami z drugiej linii, ogrywała rywalki jeden na jeden, dogrywała piłki do obrotowej.

W tym meczu zadebiutowała w drużynie juniorek młodszych Ola Wojdat, która nominalnie gra w drużynie młodziczek. Jej występ wypadł bardzo pozytywnie, mimo iż nie zdobyła ona bramki w tym meczu. Bardzo dobre zawody rozegrała bramkarka Klaudia Trybulska, broniąc dużo sytuacji sam na sam.

Ola Janczyk fot. DeltaCały zespół zagrał dobre zawody. W obronie dziewczyny grały twardo, ale zgodnie z przepisami, co pozwalało na szybkie wyprowadzanie kontr - zamieniane na bramki. W ataku dobrze grę prowadziła środkowa Ola Janczyk, sama zdobywała bramki, a także stwarzała sytuacje innym dziewczynom.

W drugiej połowie mogłem trochę poeksperymentować składem i dałem pograć wszystkim dziewczynom. Z minuty na minutę powiększaliśmy przewagę punktową nad drużyną gości. Swoją pierwszą bramkę dla Delty zdobyła Kasia Kordzińska, również Ola Pacałowska, która po dłuższej przerwie spowodowanej chorobą wróciła do treningów, dopisała się do listy strzelców - mówił szkoleniowiec Delty Adam Świostek

Kolejny mecz zagramy z Jaktorowem na wyjeździe. Ważne żeby moje zawodniczki do tych zawodów przystąpiły tak samo skoncentrowane i zmotywowane jak do meczu z Radzyminem.

UKS DELTA RADOM – ROKiS RADZYMIN 45 : 22 ( 23 : 11 )

UKS DELTA RADOM – Trybulska, Janczyk 12!, Kogut 7, Kowalska 6, Tuziemek 5, Szewczyk 5, Ogrodniczek 4, Pacałowska 2, Wieczorek 2, Kwiek 1, Kordzińska 1, Wojdat

Kary 4 min (Kogut 2min, Ogrodniczek 2min)