Delta. Juniorki znowu wygrały!

Dla pozostałych dziewczyn mecz z Wilanowią był czwartym meczem rozgrywanym w przeciągu dziesięciu dni.  Szczególnie w pierwszej połowie spotkania, widać było zmęczenie radomskich zawodniczek. Wtedy walka na boisku toczyła się bramka za bramkę. W 25 minucie spotkania nastąpił zryw w szeregach Delty, po trafieniach Kowalskiej i Janczyk radomianki odskoczyły na pięć bramek. Do przerwy na tablicy widniał wynik 14 : 9. po zmianie stron dziewczyny jeszcze bardziej podkręciły tempo i z minuty na minutę powiększały swoja przewagę przewagę nad zespołem ze stolicy. Bardzo dobre zawody rozegrała Ola Pacałowska zdobywając 10 bramek. Ostatecznie Delta wygrała 30 : 18.

Trener Adam Świostek udziela wskazówek swoim podopiecznym fot. Delta- Podsumowując pierwszą rundę rozgrywek odnieśliśmy sześć zwycięstw i ponieśliśmy trzy porażki. Zwycięstwa jak najbardziej cieszą, a z przegranych meczy trzeba wyciągnąć wnioski, żeby osiągać jak najlepsze wyniki. Moje zawodniczki to głównie rocznik 1997 i 98 są młodsze o rok od innych dziewczyn występujących w lidze juniorek młodszych, jest więc „światełko w tunelu”, że wszystko idzie w odpowiednik kierunku i powinno być coraz lepiej, wynik na pewno przyjdzie - mówił trener Delty Adam Świostek.

Teraz mamy dwa tygodnie przerwy do rundy rewanżowej, ten czas poświęcimy na odpoczynek i przygotowanie się do kolejnych spotkań. Odpoczynek jest jak najbardziej wskazany, dziewczyny wykonały kawał dobrej roboty i zasługują na pochwałę za dotychczasową pracę i wyniki.

UKS DELTA RADOM – UKS WILANOWIA WARSZAWA 30 : 18 (14 : 9 )

UKS DELTA RADOM – Hajdukiewicz, Trybulska, Pacałowska 10, Janczyk 7, Kowalska 6, Kogut 3, Tuziemek 2, Wieczorek 1, Wojdat 1, Ogrodniczek, Kordzińska, Kwiek