Delta. Juniorki wygrały zaległy mecz

Zmęczone długą podróżą radomianki, rozpoczęły mecz niezbyt dobrze. Szybko zdobyły pierwszą bramkę – wynik otworzyła Julita Tuziemek, ale chwilę później rzutu karnego nie wykorzystała Ola Janczyk. Delta zdobywała kolejne bramki. Trafiała Ola Pacałowska, Kasia Kogut, Ola Janczyk i Kasia Szewczyk. jednak nie wszystko było jak należy. Cały czas coś nie zaskakiwało. Dziewczyny poruszały się na boisku jakby miały nogi z ołowiu. W 25 minucie spotkania przy wyniku 8:9 na listę strzelców wpisała się Kasia Kowalska. chwilę potem Ola Janczyk, zdobyła jeszcze dwie bramki przed przerwą.

Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 8 : 12 dla Delty. Po przerwie obraz gry trochę się zmienił, dziewczyny zaczęły grać swoją piłkę.

– Szybkie kontry Kasi Kogut, kombinacyjna gra w ataku i przede wszystkim bardzo dobra gra w obronie spowodowały, że w 51 minucie na tablicy był wynik 11 : 24. Ponadto w bramce dobrze spisywała się Klaudia Trybulska - mówił trener Delty Adam Świostek.

W tym fragmencie gry swoją pierwszą bramkę dla Delty w juniorkach młodszych zdobyła Ola Wojdat, która na pozycji obrotowej radzi sobie coraz lepiej, jest także mocnym filarem naszej obrony. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 19 : 25 dla Delty Radom.

Zawkrze Mława – UKS Delta Radom 19 : 25 (8 : 12 )

UKS DELTA: Trybulska, Janczyk 10, Kogut 7, Pacałowska 2, Kowalska 2, Tuziemek 2, Szewczyk 1, Wojdat 1, Wieczorek, Kordzińska, Kwiek;

Ostatni mecz w pierwszej rundzie nasze dziewczyny rozegrają w sobotę 24. listopada o godz. 12.30 w hali sportowej LO. Im Czachowskiego przy ul. Traugutta. Serdecznie zapraszamy!