Delta. Historyczne powołanie do kadry Mazowsza

Delta. Historyczne powołanie do kadry Mazowsza
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

UKS Delta Radom doczekała się po raz pierwszy reprezentantki swojego klubu na kadrze wojewódzkiej. Katarzyna Szewczyk znalazła uznanie w oczach szkoleniowca Mazowsza - Grzegorza Amkiewicza, który powołał ją na konsultację szkoleniową, która odbędzie się w dniach 26-28 października w Siemiatyczach.

- Kasia jest leworęczną zawodniczką, a takich w piłce ręcznej jest mało. To był dodatkowy atut, który przybliżył ją do gry w kadrze. Trener Mazowsza zauważył ją już w ubiegłym sezonie, ale dopiero teraz przekonał się, że warto powołać Kasię do kadry - mówił trener UKS Delty Adam Świostek

Katarzyna Szewczyk jest uczennicą II klasy Publicznego Gimnazjum nr 8 w Radomiu. Swoją przygodę z piłką rozpoczęła podczas nauki w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Radomiu, gdzie pierwszych kroków ze szczypiorniakiem uczył ją Adam Świostek.

Kasia gra obecnie w zespołach młodzieżowych Delty. Występuje w drużynie Juniorek Młodszych i w Młodziczkach. Zgodnie z wiekiem powinna grać w Młodziczkach, ale jej umiejętności pozwalają na wystawianie jej do gry w starszym roczniku.

 

J P

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy