Zmiany w zarządzie Czarnych

Zmiany w zarządzie Czarnych
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Robert Prygiel zrezygnował z prac w zarządzie Czarnych. Jego miejsce we władzach Radomskiego Centrum Siatkarskiego zajął Paweł Piotrowski. Nie jest to jedyna zmiana do jakiej doszło w czasie walnego zgromadzenia członków stowarzyszenia.

- Pragnę serdecznie podziękować za rok owocnej współpracy. Przez ten okres wspólnymi siłami zbudowaliśmy zespół na miarę mistrzostwa I ligi. To był dobry czas, ale wobec nowego wyzwania jakim jest funkcja pierwszego trenera lepiej będzie jeżeli skupię się na pracy szkoleniowej - uzasadnił rezygnację Robert Prygiel.

Po konsultacji z zarządem trener Czarnych na zwolnione miejsce zarekomendował Pawła Piotrowskiego. - Jestem przekonany, że to osoba, która wniesie do naszych poczynań dużo dobrego - podkreślił Robert Prygiel.

Paweł Piotrowski w siatkarskim środowisku to postać dobrze znana. Przed laty był zawodnikiem Czarnych, reprezentantem Polski juniorów. Z wykształcenia jest prawnikiem, obecnie wykonującym zawód komornika sądowego.

Nie jest to jedyna zmiana personalna w strukturach radomskiego klubu. Po rezygnacji Jarosława Ludwińskiego do komisji rewizyjnej dokooptowany został Waldemar Kupis.

Podczas walnego zarząd otrzymał absolutorium. Obok tradycyjnego sprawozdania z działalności za rok 2012, przedstawienia oraz zatwierdzenia sprawozdania finansowego i bilansu stowarzyszenia sporo czasu zebranym zajęła dyskusja o przyszłości klubu. Rozmawiano o pierwszej drużynie. Wymieniono poglądy na temat zachowania tradycji WKS-u w tworzonych strukturach spółki akcyjnej. Ważną częścią dyskusji okazały się kwestie szkolenia młodzieży. Padła też propozycja, aby przy Czarnych powołać klub seniora, który zrzeszać miałby byłych zawodników, trenerów, a także osoby związane z piłką siatkową w Radomiu.

- Walne zgromadzenie członków Radomskiego Centrum Siatkarskiego pokazało, że choć osiągnęliśmy tak wiele, to jednak jeszcze wiele zostało do zrobienia - podsumował dyskusję Janusz Stańczuk, prezes klubu.     

źródło: czarni.radom.pl

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy