Zmiany w duetach plażowych RCS-u!

Zmiany w duetach plażowych RCS-u!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Kacper Kujawiak w 2017 roku występować będzie w duecie z Mariuszem Prudlem (Volley Rybnik), tymczasem Michał Bryl z Grzegorzem Fijałkiem (UKS SMS Łódź). Nowi partnerzy duetu Radomskiego Centrum Siatkarskiego to świetnie znani i doświadczeni zawodnicy, którzy w 2012 roku z powodzeniem reprezentowali Polskę w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, a biało-czerwonych barw bronili też w Rio de Janeiro. Rewolucyjna rotacja wymuszona została względami reprezentacyjnymi i zapoczątkować ma misję „Tokio 2020”.

- Wkrótce rozpocznie się „naliczanie” punktów” do rankingu olimpijskiego Tokio 2020, a ambicją Polskiego Związku Piłki Siatkowej jest zrealizowanie 100% normy - czyli udział w turnieju olimpijskim dwóch par żeńskich i dwóch męskich i próba dotarcia na podium - zdradza ambitne zamierzenia pzps.pl.

Obecnie siatkarze przebywają na zgrupowaniu kadry w Olsztynie, ale już w niedzielę (8 stycznia) wyjeżdżają na Wyspy Kanaryjskie, gdzie zaplanowano pierwszy tegoroczny zagraniczny obóz. 

- Po zmianie zasad organizacji cyklu World Tour i podziale ich rangi (gwiazdki od 1-5) nasze pary muszą mocniej kalkulować. Czy zbierać „drobne sumy” w zawodach niższej rangi, czy ryzykować i bić się o duże pule w turniejach cztero, czy pięciogwiazdkowych. Naturalnie dla naszych eksportowych par najważniejsze będą oczywiście mistrzostw świata, ale też występy w World Tour w Olsztynie (19-23 lipca) oraz turnieju finałowym ORLEN Mistrzostw Polski (18-21 sierpnia) - podkreśla serwis pzps.pl.

Po kilku latach gry rozstają się też Bartłomiej Kiernoz i Bartek Malec. Drugi z eksportowych duetów Radomskiego Centrum Siatkarskiego w minionym roku w mistrzostwach Polski zajął czwarte miejsce, za sobą ma też bardzo udany poprzedni sezon. Zawodnicy postanowili jednak, że w 2017 roku swoich sił na plaży spróbują w innym zestawieniu. Bartłomiej Kiernoz zagra z Konradem Felisiakiem. Duet na swoim koncie ma już wspólne występy. Wystarczy wspomnieć, że w 2015 roku zdobył złoty medal Akademickich Mistrzostw Europy.

(źródło: wksczarni.pl)


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy