Żaliński najlepszy w lidze

Żaliński najlepszy w lidze
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Na oficjalnej stronie PlusLigi prowadzone są rankingi siatkarzy na poszczególnych pozycjach. W zestawieniu uwzględniane są osiągnięcia zawodników we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła.

Po piątej kolejce wśród wszystkich przyjmujących w lidze najwyżej sklasyfikowany jest Wojciech Żaliński z Cerradu Czarnych Radom. Nasz siatkarz w zestawieniu wyprzedził mistrza świata – Mateusza Mikę – z LOTOSU Trefla Gdańsk. Natomiast skład podium uzupełnia kolejny zawodnik „Wojskowych” – Artur Szalpuk.

Bardzo dobrze radzi sobie również Bartłomiej Bołądź, który jest czwarty wśród atakujących. Wyprzedza go tylko Mariusz Wlazły, Grzegorz Bociek i Bartosz Kurek. Na tej samej pozycji plasuje się doświadczony środkowy radomskiego zespołu – Daniel Pliński. Od popularnego „Pliny” lepszy jest tylko Karol Kłos, Mateusz Sacharewicz i Marcus Bohme. Natomiast szósty wśród libero jest Neven Majstorović, a dopiero na 15. miejscu plasuje się Lukas Kampa w zestawieniu najlepszych rozgrywających ligi.

Po pięciu kolejkach Cerrad Czarni Radom z dorobkiem 13 punktów zajmują drugie miejsce w tabeli PlusLigi ustępując jedynie ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Kolejne spotkanie podopieczni Raula Lozano rozegrają już w środę (25 listopada) o godz. 19.00. Tego dnia zmierzą się na wyjeździe z MKS-em Będzin.

KD / fot. JG

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy