Z Czarnych przeszedł do Energetka Jaworzno. Teraz zagra w PlusLidze!

Z Czarnych przeszedł do Energetka Jaworzno. Teraz zagra w PlusLidze!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Wraz z juniorami Czarnych Radom zdobył tego roku srebrny medal Mistrzostw Polski. W obecnym sezonie grał w I ligowym Energetyku Jaworzno. Teraz jednak podpisał kontrakt z Effektorem Kielce. Mowa tu oczywiście o Piotrze Orczyku.


Piotr Orczyk (przyjmujący piłkę) podpisał kontrakt z Effektorem Kielce.

Piotr Orczyk
po zdobyciu wicemistrzostwa Polski juniorów w barwach Czarnych Radom, podpisał umowę z I  - ligowym Energetykiem Jaworzno. W tym sezonie mogliśmy go zobaczyć dwukrotnie po drugiej stronie siatki, kiedy to zespół z Jaworzna, przyjechał do hali MOSiR-u w Radomiu, aby rozegrać swoje spotkanie w lidze oraz Pucharze Polski. Po zakończeniu pierwszej rundy w lidze, obiegła nas jednak wiadomość, że utalentowany siatkarz przenosi się do Effektora Kielce, który na co dzień występuje w PlusLidze.

Co zatem sprawiło, że Piotr Orczyk przeniósł się do Kielc? - Parę dni temu pojawiła się ciekawa oferta z Effectora i postanowiłem, że zmiana klubu może mi pomóc w dalszym rozwoju. Miałem różne wątpliwości bo wiadome jest, że teraz już nie będę grał w takim wymiarze czasowym jak do tej pory w Jaworznie, ale postanowiłem zaryzykować - powiedział Orczyk w rozmowie z naszym serwisem.

A jak zapatruje się na występy młody siatkarz na parkietach PlusLigi? - Na pewno z czasem będę dostawał szansę od trenera, aby móc zaprezentować swoje umiejętności. Do mnie będzie należało je wykorzystać. Czas pokażę w jakim jestem siatkarsko miejscu i ile jeszcze pracy przede mną jednak mam nadzieję i wierzę w to, że sobie poradzę - zakończył były siatkarz Czarnych Radom
Adam Kurasiewicz / fot. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy