Wytze Kooistra dołączył do Cerrad Czarnych

Wytze Kooistra dołączył do Cerrad Czarnych
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Na trzy dni przed inauguracją sezonu 2013/2014 PlusLigi, do ekipy Cerrad Czarnych Radom dołączył reprezentant Holandii Wytze Kooistra. Środowe zajęcia były pierwszymi, które radomianie przeprowadzili w kompletnym składzie.

Tak późne pojawienie się Kooistry w Radomiu wynika z tego, że Holender uczestniczył najpierw w obywających się w Polsce i Danii mistrzostwach Europy, a zaraz po nich wraz z reprezentacją walczył w turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych mistrzostw świata.

Nominalną pozycją holenderskiego siatkarza jest środkowy bloku, natomiast w Cerrad Czarnych ma pełnić rolę atakującego. Nie jest jednak wykluczone, że zdarzy się sytuacja, kiedy Kooistra będzie występował na środku. - Nie ma jeszcze pełnego komfortu treningu, bo dopiero wczoraj, po dwutygodniowej przerwie treningi na pełnych obrotach wznowili Jakub Radomski i Jozef Piovarci. Mamy już skład docelowy i przygotowujemy się do startu ligi - mówi Robert Prygiel, trener Cerrad Czarnych Radom.

Od niedawna radomianie mogą korzystać z dużego udogodnienia podczas przeprowadzenia treningów, tj. z maszyny do zagrywania. - Podziękowania dla firm Stolpaw i Zawisza, które sfinansowały zakup tego urządzenia. Dzięki temu zdecydowanie wzrosła intensywność treningów - podkreśla Robert Prygiel.

Zobacz zdjęcia ze środowego treningu

Wytze Kooistra ma 31 lat i występował m.in. w takich zespołach jak AB Groningen/Lycurgus, Itas Diatec Trentino czy Megius Roma Volley. Gra na polskich parkietach nie będzie mu obca, bowiem w latach 2011-2013 reprezentował barwy PGE Skry Bełchatów.

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl) / fot. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy