Wypowiedzi po meczu Czarni - Jastrzębski

Wypowiedzi po meczu Czarni - Jastrzębski
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W trzecim meczu I rundy fazy play-off Cerrad Czarni Radom przegrali z Jastrzębskim Węglem 0:3. Prezentujemy pomeczowe wypowiedzi zawodników oraz trenerów obu drużyn.

Relacja pomeczowa - TUTAJ
Galeria zdjęć - TUTAJ
Zapis relacji live - TUTAJ

Michał Łasko (kapitan Jastrzębskiego Węgla): Na wstępie chciałem naprawdę serdecznie podziękować drużynie i kibicom z Radomia za powitanie jakie nam zrobili. To jest naprawdę klasa sportowa. Jeśli chodzi o sam mecz, jesteśmy bardzo zadowoleni. Zagraliśmy na bardzo dobrym poziomie. Przyjechaliśmy tutaj oczekując trudnego meczu, pamiętając jak się skończyło tutaj spotkanie w rundzie zasadniczej. Na szczęście wynik dzisiaj był korzystny dla nas  bo zagraliśmy bardzo dobrą siatkówkę.

Bartłomiej Neroj (kapitan Cerrad Czarnych Radom): Gratuluję zwycięstwa zespołowi z Jastrzębia. Z naszej strony mecz był dzisiaj bez szału. Nie postawiliśmy się gościom, którzy łatwo wygrali. Na pewno jestem rozżalony, jest mi smutno bo spodziewałem się więcej z naszej strony po tych meczach w tej rundzie play-off. Liczyłem, że napsujemy trochę krwi Jastrzębskiemu, ale niestety widać, że to jeszcze nie nasza półka. Cóż, musimy ciężko trenować. Dzisiaj popełniliśmy strasznie dużo błędów, musimy to jak najszybciej wyrzucić z głów. Teraz naszym celem jest obrona pozycji z rundy zasadniczej. Żeby to zrobić, musimy wygrać najbliższą rundę play-off i chciałbym, abyśmy nie tylko mówili, ale to robili.

Lorenzo Bernardi (trener Jastrzębskiego Węgla): Na początku chciałbym podziękować za powitanie drużynie Czarnych i kibicom, którzy nagrodzili nas za brązowy medal Ligi Mistrzów zdobyty w Ankarze. Bardzo dobrze, że udało nam się osiągnąć taki sukces, bo to korzyść nie tylko dla mnie i mojego klubu, ale dla całej polskiej siatkówki. Chciałbym pogratulować zespołowi z Radomia dobrej dyspozycji w fazie zasadniczej, zajęcia szóstego miejsca i występu w ćwierćfinale Pucharu Polski. Jeśli chodzi o dzisiejszy mecz, jesteśmy szczęśliwi. Wiedzieliśmy, że to może być niełatwy mecz po zeszłym tygodniu, który był dla nas intensywny, bo zagraliśmy dwa trudne i wymagające mecze. Teraz mamy dziewięć dni na przygotowanie się do półfinałów.

Robert Prygiel (trener Cerrad Czarnych Radom): Gratulacje dla zespołu Jastrzębskiego Węgla. Przyznam szczerze, że liczyliśmy, może nie na wygraną, ale na to, że wyżej postawimy poprzeczkę, że wykorzystamy to, że są po niewątpliwie bardzo dużym sukcesie polskiej siatkówki i ta ich motywacja i mentalne nastawienie będzie słabsze. Pokazali jednak, że są profesjonalistami w stu procentach. Dzisiaj zagrali bardzo dobrze nie dając nam szans. Nie jesteśmy rozczarowani ogólnym wynikiem meczów z Jastrzębskim, bo faworytem nie byliśmy, ale na pewno gdzieś siedzi w nas to, że chociażby w dzisiejszym meczu nie zaprezentowaliśmy się tak jak oczekiwaliśmy. Przygotowujemy się teraz do meczów dla nas tak naprawdę właściwych, pokazujących poziom sportowy jakim dzisiaj dysponujemy, czyli do spotkań o piąte miejsce.

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy