Wraca PlusLiga! Czarni rozpoczną meczem z Effectorem

Wraca PlusLiga! Czarni rozpoczną meczem z Effectorem
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
W niedzielę (5 października) Cerrad Czarni Radom wyjazdowym meczem z Effectorem Kielce zainaugurują sezon 2014/2015 PlusLigi.

Nadchodzące rozgrywki niosą za sobą pewne zmiany. Do zmagań przystąpi nie dwanaście, jak to było w roku ubiegłym, a czternaście zespołów. Do stawki dołączyli MKS Banimex Będzin oraz Cuprum Lubin.

W Czarnych doszło przed sezonem do kilku zmian kadrowych. Drużynę opuścili Wytze Kooistra, Bartłomiej Neroj, Jozef Piovarci, Jakub Radomski, Adam Kamiński i Paweł Filipowicz. Włodarze i sztab szkoleniowy jednak nie próżnowali i dokonali bardzo ciekawych wzmocnień.

Do "wojskowych" dołączył brązowy medalista i najlepszy rozgrywający niedawno zakończonych w Polsce mistrzostw świata - Lukas Kampa. W barwach Cerrad Czarnych występować będzie także uczestnik światowego czempionatu, Fin Mikko Oivanen. PGE Skrę Bełchatów na Czarnych zamienił z kolei doświadczony środkowy, Daniel Pliński. Do Radomia po kilku latach powraca Wojciech Żaliński. Trener Robert Prygiel postawił także na młodego przyjmującego Igora Grobelnego.

Radomianie już w zeszłym sezonie udowodnili, że muszą się z nimi liczyć nawet czołowe drużyny w stawce, a takich graczy jak Jakub Wachnik, Bartłomiej Bołądź, Adam Kowalski, Michał Ostrowski, Kamil Gutkowski czy Bartłomiej Grzechnik na pewno zapamiętali zawodnicy przeciwnych drużyn. Wydaje się, że w nadchodzących rozgrywkach ekipa Czarnych może być jeszcze mocniejsza i jest w stanie poprawić ubiegłoroczną pozycję.

"Wojskowi" praktycznie przez cały okres przygotowawczy mieli utrudnione zadanie, bowiem trenowali bez uczestników mistrzostw świata (Kampa, Westphal, Oivanen), ale w podobnej sytuacji znalazło się również kilka innych drużyn, które w składzie mają zawodników biorących udział w MŚ.

W pierwszej kolejce radomianie zmierzą się z Effectorem Kielce, z którym rywalizowali w ubiegłym sezonie o siódmą lokatę. Czarni pokonali wtedy rywali w fazie play-off dwukrotnie, ale wcześniej w rundzie zasadniczej dwa razy z kielczanami przegrali. Tym razem pojedynki będą zupełnie inne, a podopieczni trenera Roberta Prygla wydają się być faworytem niedzielnego starcia.

Początek meczu Effector Kielce - Cerrad Czarni Radom w niedzielę (5 października) o godz. 17:00 w Hali Legionów w Kielcach.

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl) / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy