„Wojskowi” grali w reprezentacji Polski

„Wojskowi” grali w reprezentacji Polski
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polacy przed wyjazdem na turniej mistrzowskie rozegrali dwa sparingi z reprezentacją Czech. W obu meczach trenerzy umówili się na rozegranie pięciu setów i w obu padł identyczny wynik. Polacy dwa razy wygrali po 4:1.

Pierwszego dnia „Biało-czerwoni” dosyć gładko triumfowali w czterech pierwszych setach wygrywając kolejno do -16, -17, -18 i -16. W piątej partii lepsi okazali się Czesi, którzy wygrali 15:10. W drugim meczu gospodarze zbliżających się mistrzostw triumfowali tylko w pierwszym secie wygrywając go 26:24. W kolejnych partiach lepsi byli już Polacy, którzy wygrali 26:24, 25:14, 25:21, 15:7.

W obu meczach wystąpił atakujący Cerradu Czarnych Radom – Jakub Ziobrowski. Za to w składzie zabrakło przyjmującego Tomasza Fornala, który dostał od trenera kilka dni wolnego na zregenerowanie obciążonego kolana. W składzie reprezentacji Polski jest również nowy środkowy „Wojskowych” – Norbert Huber.

Aktualnie reprezentacja Polski dostał kilka dni wolnego, ale ponownie spotka się na zgrupowaniu w Bełchatowie 18 czerwca. Trzy dni później Polacy wyjadą do Brna, a pierwszy mecz w turnieju mistrzowskim rozegrają w piątek, kiedy to zmierzą się z reprezentacją Maroka. W fazie grupowej zagrają jeszcze z Czechami i Kanadą. 

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy