Wojciech Żaliński w Czarnych. Wytze Kooistra odchodzi

Wojciech Żaliński w Czarnych. Wytze Kooistra odchodzi
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Koniec tygodnia przyniósł kolejne decyzje kadrowe. W nowym sezonie barw klubu Cerrad Czarni Radom bronić będzie Wojciech Żaliński. Rozstrzygnęła się również przyszłość Wytze Kooistry.

Umowa z Wojciechem Żalińskim nie została jeszcze podpisana, ale obie strony uzgodniły szczegóły i warunki kontraktu. - Spokojnie mogę potwierdzić. W nowym sezonie ten świetnie znany w Radomiu zawodnik na pewno będzie naszym siatkarzem - zapewnia Janusz Stańczuk, prezes Cerrad Czarnych radom. 

Grający na pozycji skrzydłowego siatkarz dwa ostatnie sezony występował w Gdańsku. Wcześniej bronił barw stołecznej Politechniki. Do Radomia wraca po czterech latach nieobecności. - Wyjeżdżałem z ciężkim sercem. Można powiedzieć, że zmusiła mnie do tego zaistniała sytuacja. Teraz wracam z nieukrywaną satysfakcją. Radom dla siatkarza to świetne miejsce - podkreśla Wojciech Żaliński. 

O swojej przyszłości zadecydował Wytze Kooistra. Bardzo doświadczony siatkarz, mający za sobą bardzo udany występy w Czarnych, w nowym sezonie nie będzie grał w Radomiu. - Wydawało się, że Wytze pozostanie z nami. Przed wyjazdem do Holandii uzgodniliśmy warunki finansowe. Wytze nie krył, że jest bardzo zadowolony z pobytu w Radomiu. Wiem, że odrzucił kilka innych atrakcyjnie finansowych ofert z naszego kraju. Niestety, z zagraniczną nie byliśmy w stanie konkurować - informuje Robert Prygiel. Wytze Kooistra w nowym sezonie występować będzie w lidze tureckiej.

MN / czarni.radom.pl / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy