Ważne zwycięstwo Cerradu Czarnych

Zapis relacji LIVE z tego spotkania można przeczytać – TUTAJ.

Na dwie kolejki przed końcem fazy zasadniczej Cerrad Czarni Radom spotkali się we własnej hali z ligowym autsajderem – Łuczniczką Bydgoszcz. W tym meczu „Wojskowi” mieli zagwarantować sobie minimum ósme miejsce w tabeli i sztuki tej dokonali.

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Dwa pierwsze sety przebiegły niemal bez historii. Radomianie byli w nich zespołem o dwie klasy lepszym i dawali gościom z Bydgoszczy surową lekcję siatkówki. W pierwszej partii Łuczniczka zdobyła zaledwie 11 punktów i była kompletnie rozbita. W drugim secie goście pokazali się z nieco lepszej strony, ale radomianie i tak bez większego wysiłku wygrali go 25:18.

Cerrad Czarni Radom- Łuczniczka Bydgoszcz

Po regulaminowej przerwie „Wojskowi” nie spuszczali tonu. Od początku trzeciego seta na parkiecie rządzili radomianie, którzy prowadzili już 7:1. Jednak wtedy do gry zaczęli wracać goście. Dawny blask odzyskał Igor Yudin, a w zdobywaniu punktów wspierał go Bartosz Filipiak. Dodatkowo radomianie nieco się zacięli i pozwolili gościem odrobić straty. Mimo wyrównanego wyniku wydawało się, że Cerrad Czarni pewnie wygrają tego seta, ale chwila dekoncentracji w końcówce kosztowała ich przegraną partię. Goście wygrali 25:23 i wrócili do meczu.

Czwarty set był najbardziej wyrównaną partią, a w pewnych momentach na prowadzeniu nawet byli goście. Kiedy Łuczniczka prowadziła 18:15 ludzie zgromadzeni w hali zaczęli przecierać oczy ze zdumienia. Na szczęście w decydujących momentach serią zagrywek popisał się David Smith, a akcje w ataku kończył Jakub Ziobrowski i ostatecznie to radomianie wygrali tę partię 25:22, a całe spotkanie 3:1.

Po tym zwycięstwie Cerrad Czarni Radom umocnili się na ósmym miejscu w tabeli i są już pewni gry w fazie play-off o miejsce siódme. Ich rywalem w tej części sezonu będzie LOTOS Trefl Gdańsk. Ale zanim dojdzie do tej konfrontacji to radomianie zmierzą się jeszcze z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Ten mecz zostanie rozegrany w piątek (31 marca) w radomskiej hali MOSiR-u.

Cerrad Czarni Radom – Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (25:11, 25:18, 23:25, 25:22)

Cerrad Czarni Radom: Kędzierski, Żaliński, Smith, Bołądź, Fornal, Kohut, Watten (l) oraz Ziobrowski, Gonciarz

Łuczniczka Bydgoszcz: Szczurek, Katić, Sacharewicz, Gromadowski, Yudin, Nowakowski, Czunkiewicz (l) oraz Filipiak, Sieńko, Bobrowski