W piątek trudny i ważny bój Czarnych w Bydgoszczy

W piątek trudny i ważny bój Czarnych w Bydgoszczy
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Siatkarze Cerradu Czarnych Radom nie mają czasu na odpoczynek. W środę (26 listopada) rywalizowali w Warszawie z AZS Politechniką, a już w piątek (28 listopada) w Bydgoszczy zmierzą się z siódmym w tabeli Transferem.

Środowa wygrana (3:0) zbliżyła podopiecznych trenera Roberta Prygla do ósmej Politechniki na dystans jednego punktu. W piątkowe popołudnie radomianie zakończą pierwszą rundę fazy zasadniczej wyjazdowym spotkaniem  z Transferem Bydgoszcz.

Zespół prowadzony przez trenera Vitala Heynena plasuje się obecnie na siódmej pozycji w tabeli PlusLigi. W dwunastu rozegranych dotychczas spotkaniach bydgoszczanie uzbierali 21 punktów, na co złożyło się siedem zwycięstw i pięć porażek.

Piątkowe spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie i na pewno nie będzie łatwe dla drużyny z Radomia. Cerrad Czarni tracą do Transferu cztery punkty i ewentualne zwycięstwo w piątek na terenie rywala znacznie przybliżyłoby ich do przeciwników. Pozwoliłoby także przegonić w tabeli AZS Politechnikę Warszawską, jeśli podopieczni trenera Jakuba Bednaruka przegraliby w Gdańsku z tamtejszym Lotosem Treflem.

"Wojskowi" w środowy wieczór rywalizowali w Warszawie z Politechniką, a tuż po zakończeniu tego spotkania udali się w podróż do Bydgoszczy. - Nie mamy zbyt wiele czasu na odpoczynek, ale nie myślimy o tym i jedziemy tam po punkty - zapowiada Robert Prygiel, trener Cerradu Czarnych Radom.

Szkoleniowiec radomskiej drużyny nie będzie mógł skorzystać z usług atakującego Mikko Oivanena, który doznał urazu pleców i wróci do treningów prawdopodobnie dopiero w przyszłym tygodniu.

Początek meczu Transfer Bydgoszcz - Cerrad Czarni Radom w piątek (28 listopada) o godz. 18:00 w hali Łuczniczka w Bydgoszczy. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi Polsat Sport i Polsat Sport HD.

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl) / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy