Turniej finałowy PP siatkarzy odbędzie się w Zielonej Górze

Turniej finałowy PP siatkarzy odbędzie się w Zielonej Górze
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Turniej finałowy Enea Cup Pucharu Polski 2014 z udziałem siatkarzy Cerrad Czarnych Radom zostanie rozegrany w Zielonej Górze. Pierwotnie zawody miały odbyć się w Bydgoszczy.

Okazało się jednak, że w terminie, w którym Polski Związek Piłki Siatkowej zaplanował turniej finałowy (13-16 marca) hala Łuczniczka jest zajęta. W czwartek 13 marca miały odbyć się ćwierćfinały. Na piątek 15 marca zaplanowano półfinały, a finał dzień później.

Jak informuje na swojej stronie internetowej Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej, impreza odbędzie się w Zielonej Górze, choć kandydatem był również Poznań. Rozmowy toczyły się od kilku tygodni. Mecze półfinałowe i finał miały zostać rozegrane w hali Arena 15 i 16 marca, a Piła i Kalisz miały wcześniej gościć ćwierćfinalistów. Okazało się jednak, że poznańska hala Arena została już zarezerwowana i nie udało się przenieść na inny termin zaplanowanej wtedy imprezy firmowej. Ostatecznie Polski Związek Piłki Siatkowej porozumiał się z Zieloną Górą i to tam odbędzie się turniej finałowy Enea Cup Pucharu Polski 2014.

Przypomnijmy, Cerrad Czarni Radom po pierwszej rundzie fazy zasadniczej zajęli w ligowej tabeli piątą pozycję, co oznacza, że mają zapewniony udział w ćwierćfinale rozgrywek. Zmierzą się w nim z Jastrzębskim Węglem.

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl) / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy