Szyszko: Czterech naszych siatkarzy było blisko kadry

Szyszko: Czterech naszych siatkarzy było blisko kadry
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Dla Artura Szalpuka to kolejne powołanie do reprezentacji Polski. W minione wakacje przyjmujący Cerradu Czarnych Radom grał m.in. w turnieju finałowym Ligi Światowej, na Pucharze Świata oraz w mistrzostwach Europy. - Artur wywalczył sobie miejsce w szerokim składzie reprezentacji. Ale o tym czy po raz kolejny przebije się do „14” zadecyduje Stephane Antiga. Na pewno Szalpuk gra dobrze i będę trzymał za niego kciuki, żeby pojechał do Berlina – powiedział Mariusz Szyszko prezes Cerradu Czarnych Radom.

W szerokiej kadrze na turniej kwalifikacyjny znalazł się również Wojciech Żaliński. Przyjmujący „Wojskowych” na początku tego sezonu znajduje się w wysokiej formie i bryluje w rankingach dla najlepszych przyjmujących PlusLigi. - Dla Wojtka nie jest to pierwsze powołanie. Jednak w przeszłości tak się składało, że nigdy nie miał on okazji zadebiutować w reprezentacji. Teraz Wojtek w pełni zasłużył na to powołanie. Jest chwalony przez sztab trenerski reprezentacji i być może wywalczy sobie miejsce w ścisłej kadrze, choć będzie mu o to bardzo trudno, ale jeżeli dalej będzie w takiej formie to kto wie, czy Antiga nie postawi na niego – stwierdził Mariusz Szyszko.

- Cieszymy się z tego, że dwóch naszych siatkarzy znalazło się w szerokim składzie reprezentacji Polski, ale z tego co wiem dwóch kolejnych zawodników było w kręgach zainteresowań Stephane'a Antigi – zdradził prezes radomskiego klubu. Jednak Mariusz Szyszko nie chciał podać ich nazwisk.

Reprezentacja Polski przygotowania do turnieju w Berlinie rozpocznie 21 grudnia. - Zapewne na zgrupowanie przyjedzie już bardziej wyselekcjonowana grupa siatkarzy. Wydaje mi się, że na pierwszym treningu powinno stawić się około 16 zawodników, ale to już zależy od selekcjonera – powiedział Mariusz Szyszko.

Reprezentacja Polski w fazie grupowej turnieju w Berlinie zmierzy się z Niemcami, Serbią i Belgią. W grupie B zagra Rosja, Francja, Bułgaria i Finlandia. Kwalifikację na igrzyska do Rio wywalczy tylko zwycięzca turnieju, a zespoły z miejsca drugiego i trzeciego zagrają w zawodach interkontynentalnych. Pozostałe drużyny stracą szansę awansu na igrzyska. Turniej w Berlinie zostanie rozegrany od 5 do 10 stycznia 2016 roku.

KD / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy