Statystyk Cerrad Czarnych Radom w reprezentacji Polski!

Statystyk Cerrad Czarnych Radom w reprezentacji Polski!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Kadra reprezentacji Polski seniorów rozpoczęła przygotowania do zbliżającej się Ligi Światowej oraz Mistrzostw Europy, które w tym roku rozegrane zostaną w naszym kraju. W zespole włoskiego szkoleniowca Ferdinando De Giorgiego nie znalazło się jednak miejsce dla żadnego z zawodników Cerrad Czarnych Radom. 

Do pracy z kadrą narodową z kolei został powołany Krzysztof Michalski, który u boku Karola Rędziochy, będzie pełnił funkcję statystyka reprezentacji Polski.

- Pierwszy statystyk Karol Rędziocha szukał ludzi do pomocy. Moja praca przez niego w PlusLidze została dobrze oceniona i zaproponował współpracę. - powiedział w rozmowie z naszym serwisem, Krzysztof Michalski.

Krzysztof Michalski pełni funkcję statystyka Cerrad Czarnych Radom od sezonu 2012/2013, kiedy to wraz z radomskim klubem wywalczył tytuł mistrza I ligi oraz awans do ekstraklasy. W czterech kolejnych sezonach, trener Robert Prygiel dalej powierzył tę funkcję 25-letniemu statystykowi.

Teraz przed Krzysztofem Michalski ogrom pracy z kadrą narodową. Popularny "Kylu" będzie pełnił rolę drugiego statystyka w zbliżających się dwóch, wielkich imprezach: Lidze Światowej oraz Mistrzostwach Europy, które rozegrane zostaną w Polsce. 

- W ubiegły piątek dostałem telefon, abym się pojawił w poniedziałek w Spale. To ogromne wyróżnienie dla mnie, ale również ogrom pracy przede mną. Wakacje zatem spędzę przed komputerem, a także w różnych krajach, co będzie dla mnie niezwykłym doświadczeniem. - dodaje Krzysztof Michalski, statystyk Cerrad Czarnych Radomn

Skład sztabu trenerskiego reprezentacji Polski:
  • I trener: Ferdinando De Giorgi 
  • Asystent trenera: Piotr Gruszka
  • Asystent trenera: Oskar Kaczmarczyk
  • I statystyk: Karol Rędziocha
  • II statystyk: Krzysztof Michalski
  • Kierownik zespołu: Andrzej Wołkowycki


Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy