Starcie Czarnych z mistrzem Polski na koniec fazy zasadniczej

Starcie Czarnych z mistrzem Polski na koniec fazy zasadniczej
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Cerrad Czarni Radom sobotnim (1 marca) meczem z Asseco Resovią Rzeszów zakończą fazę zasadniczą sezonu 2013/2014 PlusLigi.

Przed ostatnią kolejką rzeszowianie są na czele tabeli. Czarni plasują się na bardzo dobrej, szóstej pozycji. Nie będzie to mecz o przysłowiową pietruszkę, bowiem mistrzowie Polski, jeśli chcą utrzymać przewagę nad drugą PGE Skrą Bełchatów, muszą w sobotę wygrać. Radomianie z kolei mają jeszcze szanse na wyprzedzenie w tabeli Indykpolu AZS Olsztyn, do którego tracą dwa punkty. Ekipa z warmińsko-mazurskiego także nie będzie miała łatwego zadania, bowiem w Kędzierzynie-Koźlu zmierzy się z tamtejszą ZAKSĄ.

Czarni powinni w tym meczu zagrać bez stresu i presji wyniku. Każdy rezultat inny niż zwycięstwo gospodarzy za trzy punkty będzie traktowany w formie niespodzianki, a nawet - w przypadku wygranej radomian - sensacji. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku jest Asseco Resovia.

Pierwsze starcie pomiędzy beniaminkiem a mistrzem zakończyło się zwycięstwem Resovii 3:0. Radomscy siatkarze zrobią wszystko, aby taki wynik w sobotę się nie powtórzył. - Mam nadzieję, że po meczu w Rzeszowie będziemy mieć zupełnie inne nastroje niż po ostatnim, niedzielnym spotkaniu z ZAKSĄ. Nie chodzi tu tylko o wynik, ale także o styl gry. Nie mamy nic do stracenia, przede wszystkim będziemy chcieli zrehabilitować za tamtą porażkę - mówi Robert Prygiel, trener Cerrad Czarnych Radom.

Początek meczu Asseco Resovia Rzeszów - Cerrad Czarni Radom w sobotę (1 marca) o godz. 14:45 w hali Podpromie w Rzeszowie. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat Sport.

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl) / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy