Słowak Jozef Piovarci siatkarzem Cerrad Czarnych

Słowak Jozef Piovarci siatkarzem Cerrad Czarnych
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
W kadrze Cerrad Czarnych pojawił się pierwszy zagraniczny siatkarz. W nowym sezonie barw klubu z Radomia bronić będzie mierzący 207 cm wzrostu Jozef Piovarci. Występujący na pozycji środkowego bloku reprezentant Słowacja ostatnio grał w belgijskim Euphony Asse-Lennik.

Jozef Piovarci ma 28 lat. W Lenniku był jednym z sześciu obcokrajowców. Występując w Belgii grał w europejskich pucharach. Wcześniej bronił barw kilku czołowych klubów Słowacji (Zvolen, Zilina, Opava, Matador Puchov, Liberec) a także włoskiej Katay Geotec Isernia. - Jego doświadczenie i międzynarodowe ogranie powinno przynieść nam dużo korzyści - zapewnia Robert Prygiel.

Słowak na co dzień występuje na środku bloku, ale grał też na pozycji atakującego. - Atutem Jozefa Piovarci są nie tylko bardzo dobre warunki fizyczne. Zawodnik dysponuje agresywną zagrywką i dobrym blokiem. Obydwa elementy wpisują się w styl jaki chcemy prezentować w rozgrywkach PlusLigi - podkreśla szkoleniowiec WKS-u.

Nowy siatkarz radomskiego klubu był uczestnikiem Mistrzostw Świata w Turcji (2009). Z reprezentacją Słowacji grał też w Mistrzostwach Świata juniorów w 2003 roku w Iranie. W tej samej imprezie reprezentacja Polski z Bartłomiejem Nerojem, obecnie rozgrywającym Czarnych, wywalczyła złoty medal. Prywatnie Jozef Piovarci jest fanem hip-hopu, a także Snoop Dogga, amerykańskiego rapera i aktora.

źródło: czarni.radom.pl / fot. euphonyasselennik.be

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy