Słowa dotrzymali i awans wywalczyli!

Słowa dotrzymali i awans wywalczyli!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Czarni Radom wywalczyli I ligę!

Czarni Radom - w bloku od lewej Kacper Gonciarz, Łukasz Kleczaj, Kamil GutkowskiCzarni Radom wraz z zawodnikami AKS-u V LO Rzeszów po wczorajszym dniu mieli miano niepokonanej drużyny. Dziś jednak któraś z drużyn musiała ponieść porażkę i odłożyć świętowanie awansu na zaplecze PlusLigi.
Siatkarze radomskiego klubu zdawali sobie sprawę, że ten mecz w tym sezonie jest najważniejszym i pewna koncentracja jak i realizowanie założonej techniki przez trenera, będzie kluczem do zwycięstwa.

Początek spotkania to wyrównana gra, jednak z biegiem czasu to zawodnicy z Rzeszowa przejęli inicjatywę i wygrali otwierającego seta. Jakby tego było mało drugi set również padł ich łupem wygrywając pewnie do 17.
Jak mówi jednak stare polskie powiedzenie "co się odwlecze to nie uciecze" miało w tym meczu swoje odzwierciedlenie. Czarni zmobilizowani i niesieni dopingiem swoich fanów wygrali nie tylko trzeciego seta, ale również doprowadzili do tie- breaka.

W decydującej partii gra toczyła się punkt za punkt, a w końcówce seta to radomianie objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca i wygraną przypieczętowali awans na zaplecze PlusLigi.

RCS CZARNI RADOM - AKS V LO RZESZÓW 3:2 (23:25, 17:25, 25:20, 25:21, 15:13)
Czarni: Gonciarz, Kocik, Staniec, Prygiel, Gutkowski, Ostrowski, Biliński (libero), Filipowicz (libero) oraz Górski, Szumielewicz, Skwarek.

Adam Kurasiewicz

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy