Siatkarze u prezydenta

Siatkarze u prezydenta
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Przypomnijmy siatkarze RCS-u Cerradu Czarnych Radom pod koniec kwietnia sięgnęli po złote medale młodzieżowych mistrzostw Polski w siatkówce do lat 23. Podopieczni Andrzeja Sitkowskiego okazali się najlepsi w turnieju finałowym w Legionowie, a w decydującym meczu pokonali 3:0 BBTS Bielsko-Biała. Więcej o tym sukcesie pisaliśmy TUTAJ.

Teraz zawodnicy zostali zaproszeni do prezydenta Radosława Witkowskiego, który postanowił im pogratulować sukcesu. - To kolejny wielki sukces radomskiej siatkówki młodzieżowej. W ciągu trzech ostatnich sezonów zdobyliśmy dwa złote i jeden srebrny medal, czym udowodniliśmy, że jeżeli chodzi o szkolenie w młodzieżowej siatkówce to nie mamy sobie równych – powiedział prezydent. - Chciałbym pogratulować zawodnikom, trenerom i działaczom, którzy swoją postawą udowadniają, że Radom to miasto zdrowych pozytywnych sportowych emocji i doskonałe miejsce do szlifowania swoich siatkarskich umiejętności. Mam nadzieję, że w przyszłości ci młodzi zawodnicy, którzy dziś wygrywają ze swoimi rówieśnikami, będą na parkietach PlusLigi walczyć o najwyższe trofea i mam nadzieję, że będą reprezentować wtedy barwy Czarnych Radom.

Siatkarze u prezydenta


Podczas wtorkowego spotkania prezydent Witkowski dostał pamiątkowy złoty medal Młodej Ligi, a dodatkowo sam wręczył krążki zawodnikom, którzy grali w tym zespole, ale nie było ich w turnieju finałowym w Legionowie. Nie zabrakło drobnych upominków i wspólnych zdjęć oraz rozmowy o przyszłości młodzieżowej siatkówki w Radomiu.

Po wywalczeniu złotego medalu w Legionowie RCS Cerrad Czarni Radom stali się najbardziej utytułowanym klubem w historii Młodej Ligi, ale więcej tego sukcesu mogą nie powtórzyć. - Władze PLPS-u zastanawiają się nad przyszłością tych rozgrywek. Jeszcze decyzje nie zostały podjęte, ale najprawdopodobniej w przyszłym sezonie Młodej Ligi już nie będzie – powiedział rzecznik prasowy Cerradu Czarnych Radom, Sławomir Monik. - Pracujemy nad tym, żeby nasz młody zespół został zgłoszony do seniorskich rozgrywek II ligi, ale nie będzie to zadanie proste, bo na drodze mogą stanąć siatkarskie regulaminy.

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy