Siatkarze spełnili marzenie uczniów w Parznicach

Siatkarze spełnili marzenie uczniów w Parznicach
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Nie myślałem, że się to uda, ale się udało - przyznał Jacek Jóźwiak, dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła w Parznicach witając siatkarzy Cerrad Czarnych Radom. Przedstawiciele klubu PlusLigi do placówki w gminie Kowala przybyli na zaproszenie młodzieży

W Parznicach gościli Adam Kowalski, Bartłomiej Bołądź, Kamil Gutkowski, Michał Ostrowski i trener Robert Prygiel. Jacek Jóźwiak nie ukrywał, że wizyta przedstawicieli PlusLigi to dla spore wyróżnienie i zaszczyt. Przybycie siatkarzy wywołało spore poruszenie. - Zainteresowanie spotkaniem było tak duże, że musieliśmy ograniczyć liczbę osób, które mogły na nie przyjść - zapewnił Jacek Jóźwiak. Zaproszenie siatkarzy do gimnazjum w Parznicach było pomysłem uczniów. - Sami grają w siatkówkę i chcieli spotkać się z najlepszymi zawodnikami - podkreślił dyrektor placówki.

Po części oficjalnej i rozgrzewce odbył się mecz. Adam Kowalski i Bartłomiej Bołądź zagrali w drużynie chłopców, natomiast Kamil Gutkowski i Michał Ostrowski wspomogli dziewczęta. Nie brakowało efektownych akcji. Mimo ambitnej postawy dziewczęta przegrały, ale wynik w tym przypadku był sprawą drugorzędną. Najważniejsza była wspólna zabawa. - Na pierwszy rzut oka widać, że zarówno dziewczęta, jak i chłopcy mają styczność z siatkówka. Prezentują naprawdę dobre umiejętności. Wszystkim wypada tylko życzyć wytrwałości - podkreślił występujący tym razem w roli arbitra Robert Prygiel.

- Prowadzimy zajęcia z siatkówki dla dziewcząt i chłopców. Możemy to robić, dzięki przychylności władz gminy, które znalazły pieniądze na nasz Uczniowski Klub Sportowy. Dziewczęta mają już na koncie pierwsze sukcesy. Wygrały rozgrywki powiatowe uczennic szkół gimnazjalnych - przyznał Jacek Jóźwiak. Dyrektor placówki wierzy, że wizyta siatkarzy zapoczątkuje bliższą współpracę z klubem. Bardzo liczy na to również Mirosław Stanik. Obecny na spotkaniu wójt gminy Kowala zaprosił siatkarzy na kolejne spotkanie. - W gminie stawiamy na sport, a dla młodzieży nie ma chyba obecnie lepszych wzorców od siatkarzy Czarnych. Naprawdę będzie nam bardzo miło gościć zespół ponownie - zapewnił.

Na pamiątkę spotkania młodzież otrzymała plakaty i klubowe gadżety. Wizytę upamiętniła wspólna fotografia. Uczniowie mieli również okazję porozmawiania z zawodnikami, a także zebrania autografów.

źródło: czarni.radom.pl

.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy