Siatkarze Czarnych w kadrze Polski?

Siatkarze Czarnych w kadrze Polski?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Oficjalnego komunikatu o siatkarskiej kadrze U-22 jeszcze nie ma. Spodziewać można się, że Polski Związek Piłki Siatkowej opublikuje go w najbliższych dniach. Tymczasem już dzisiaj wiadomo, że czterech zawodników Cerradu Czarnych Radom musi trzymać paszporty w pogotowiu.

O tym, że kręgu zainteresowań szkoleniowców kadry U-22 znajdują się atakujący Bartłomiej Bołądź, rozgrywający Michał Kędzierski i przyjmujący Jakub Wachnik mówiło się już wcześniej. Wspomniał o tym m.in. w jednym z programów telewizyjnych choćby Włodzimierza Sadalski, dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia siatkarskiej centrali. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że Radom będzie miał jeszcze jednego przedstawiciela w tym gronie. Na dłuższy wypoczynek po zakończeniu sezonu nie będzie mógł liczyć również grający na pozycji libero Adam Kowalski. 

Skład kadry U-22 nie został jeszcze ogłoszony. Najprawdopodobniej nastąpi to na dniach. Tymczasem już dzisiaj zdradzić możemy, że wymieniona czwórka siatkarzy poproszona została o przygotowanie ... zdjęć do paszportów. Co to oznacza, nie trzeba chyba tłumaczyć. Stanowiąca bezpośrednie zaplecze pierwszej reprezentacji kadra U-22 w tym roku będzie rywalizowała w Lidze Europejskiej. Rywalami kadry prowadzonej przez Andrzeja Kowala w tych rozgrywkach będą seniorskie zespoły Czarnogóry (6 do 8 czerwca), Grecji (13-15 czerwca), Rumunii (27-29 czerwca) i Azerbejdżanu (4 i 6 lipca).

MN / źródło: czarni.radom.pl / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy