Siatkarze Czarnych Radom spotkali się z młodzieżą w Zakrzewie

Siatkarze Czarnych Radom spotkali się z młodzieżą w Zakrzewie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Bartłomiej Neroj, Jakub Wachnik i Robert Prygiel siatkarze pierwszoligowego zespołu Czarnych odwiedzili Publiczne Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Zakrzewie. Wizyta nie była przypadkowa. Do spotkania doszło dzięki Justynie Janus, nauczycielki matematyki, prywatnie fanki siatkówki i radomskiego klubu.


Na zdjęciu siatkarze Czarnych Radom wraz z uczniami Publicznego Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Zakrzewie.

Wizyta przedstawicieli lidera I ligi wywołała spore zainteresowanie. Młodzież gimnazjalną dzielnie wspierali uczniowie Publicznej Szkoły. Podstawowej im. Jana Kochanowskiego, a także grono pedagogiczne. Placówka w której za wychowanie fizyczne odpowiadają m.in. Piotr Wątorski (jeden ze szkoleniowców Radomiaka),  Radosław Senator (piłkarze miejscowego klubu), a także Włodzimierz Andrzejewski, którego fanom sportu w regionie nie trzeba bliżej przedstawiać szczyci się osiągnięciami piłkarskimi. Okazuje się, że inne dyscypliny w Zakrzewie również nie są obce. - W szkole stawiamy na sport. Dlatego młodzi ludzie powinni mieć możliwość spotkania z ludźmi, którzy odnoszą sukcesy - przyznał Piotr Wątorski.

Siatkarze dużo mówili o swojej przygodzie ze sportem. Odpowiedzieli na szereg pytań. Młodzież interesowały przeróżne sprawy. Zawodnicy pochwalić musieli osiągnięciami, opowiedzieć o egzotycznych podróżach oraz przedstawić największe osiągnięcia.

- Uprawiając siatkówkę miałem możliwość odwiedzenia wszystkich kontynentów. Spotkać wielu znanych ludzi. Gdyby nie sport na pewno nie miałbym takiej okazji - zapewnił słuchaczy Robert Prygiel, wspominając swój udział w mistrzostwach świata juniorów z 1995 roku w Malezji.

Czasami pytania sprawiały pewien kłopot. Jakub Wachnik chwilę musiał się zastanowić nim znalazł odpowiedź na to, który z jego kolegów w drużynie jest najwyższy. Bartłomiej Neroj sięgnąć musiał zaś mocno do pamięci, aby przypomnieć sobie pierwszą porażkę. Tradycyjnie nie brakowało wątków prywatnych. Siatkarze Czarnych nie szczędzili cennych wskazówek. Blisko dwugodzinną wizytę w Zakrzewie zakończył konkurs sprawnościowy, w którym nagrodami były klubowe gadżety. Sportowcy długo rozdawali autografy i pozowali do wspólnych zdjęć.

Zbudowani miłym przyjęciem siatkarze, zaprosili młodzież z Zakrzewa na mecz drużyny pierwszoligowej do Radomia.

- Takie spotkania dzieciakom sprawiają ogromną radość. Są też doskonałą promocją sportu - przyznała Justyna Janus. - Sport jest dziedziną, której dzieci i młodzież uczą się m.in. dyscypliny i systematyczności. Nie muszę chyba przekonywać, jak bardzo ważne to cechy. Dlatego jeżeli możemy pomóc w wychowaniu i przekazaniu pozytywnej strony życia choćby w najmniejszym stopniu, jesteśmy bardzo zadowoleni - podkreślił Robert Prygiel, dziękując za zaproszenie.Adam Kurasiewicz (a.kurasiewicz@cozadzien.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy