Siatkarze Cerrad Czarnych wspierają akcję straży pożarnej

Siatkarze Cerrad Czarnych wspierają akcję straży pożarnej
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Kampania ma konkretne przesłanie. Każdego roku w okresie jesienno-zimowym, czyli tzw. sezonie grzewczym, z powodu zatrucia tlenkiem węgla ginie kilkadziesiąt, a poszkodowanych zostaje kilkaset osób. Kolejna kilkaset poszkodowanych to ofiary pożarów powstałych w trakcie dogrzewań.

- Większość przypadków zatruć spowodowana jest m.in. brakiem świadomości, jak również zaniedbaniami w zakresie zapewniania drożności przewodów wentylacyjnych oraz wadami urządzeń grzewczych. Tlenek węgla to największy „cichy zabójca”, jest bezbarwny, bezwonny, silnie toksyczny i całkowicie niewyczuwalny przez ludzi - podkreśla Konrad Neska, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. Inne zagrożenie narastające w sezonie grzewczym to pożary budynków mieszkalnych.

Spoty radiowe przestrzegające przed problemem i promujące akcję „Czad i Ogień. Obudź czujność” puszczane były już podczas ostatniego meczu PlusLigi w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. Akcja prowadzona będzie podczas kolejnych spotkań. - To poważny problem dlatego głęboko wierzymy, że wspólne starania i działania w ramach kampanii przyniosą założone skutki, co wpłynie na podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców - podkreśla Łukasz Wiese, który wspólnie z kolegami, odpowiedział na apel Pawła Frysztaka, komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

(źródło: wksczarni.pl)

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy