Półfinał Pucharu Polski nie dla Cerrad Czarnych Radom

Półfinał Pucharu Polski nie dla Cerrad Czarnych Radom
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Cerrad Czarni Radom do Jastrzębia Zdrój nie jechali w roli faworyta środowego (11 stycznia) starcia. W ćwierćfinale Pucharu Polski Wojskowi stanęli przed trudnym zadaniem, którego niestety nie dali rady zdać z pozytywnym wynikiem.

Sztab trenerski od pierwszych piłek pojedynku, desygnował do wyjściowej szóstki najmocniejszy zespół. Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki, w której żadna z drużyn nie potrafiła zbudować bezpiecznej przewagi. Przy stanie (13:13) dwa błędy w ataku Tomka Fornala i Bartłomieja Bołądzia oraz asie serwisowym Macieja Muzaja, Cerrad Czarni Radom mięli trzy punkty straty do swojego przeciwnika (16:13). Niestety ta przewaga nie została już zniwelowana przez radomski zespół, który premierową partię przegrał 25:20.

W drugiej partii meczu obydwa zespoły ponownie rozpoczęły walkę punkt za punkt. Prym w ataku Cerrad Czarnych Radom wiedli Bartłomiej Bołądź oraz Tomek Fornal, który do swojego dorobku w ofensywnych akcjach dodawał punktowe zagrywki. Przy stanie (15:14) dla gospodarzy, Jastrzębski Węgiel ponownie zbudował w końcówce seta kilku punktową przewagę. Po dwóch punktach z rzędu zdobytych przez Macieja Muzaja oraz autowym ataku Wojciecha Żalińskiego, gospodarze wyszli na prowadzenie (18:14). 

Ta niebezpieczna przewaga Jastrzębskiego Węgla na szczęście została szybko zniwelowana, po ataku Tomka Fornala oraz dwóch asach serwisowych Emanuela Kohuta (18:17). Niestety w decydującej fazie tej partii więcej "zimnej krwi" w swoich akcjach zachowali gospodarze, którzy wygrali seta (25:21) i w całym meczu prowadzili już 2:0.

Trzeci set w środowy wieczór, w hali sportowej Jastrzębia Zdrój okazał się niestety ostatnim dla podopiecznych Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia. Radomianie mimo ambitnej walki nie zdołali odmienić losów meczu, przegrywając kolejną partię 25:21, a całe spotkanie 3:0.

Dla Cerrad Czarnych Radom rywalizacja w 60. Pucharze Polski dobiegła końca. Jastrzębski Węgiel z kolei awansował do półfinału krajowych rozgrywek, który rozegrany zostanie już w najbliższy weekend (14-15 stycznia) we Wrocławiu.

Jastrzębski Węgiel - Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:20, 25:21, 25:21)
Awans do półfinału Pucharu Polski: Jastrzębski Węgiel

Jastrzębski Węgiel: Muzaj (17), Kosok (9), Boruch (5), Derocco (4), Kampa (2), Oliva (10), Popiwczak (libero) oraz Gil, Ernastowicz
Cerrad Czarni Radom: Bołądź (5), Ostrowski (6), Żaliński (5), Kędzierski, Kohut (8), Fornal (12), Watten (libero) oraz Wiese, Zwiech (2), Ziobrowski (6), Gonciarz


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy