PlusLiga powiększona do czternastu zespołów

PlusLiga powiększona do czternastu zespołów
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Decyzja zapadła. W nowym sezonie PlusLigi zagra czternaście zespołów. Cerrad Czarnym Radom przybyli dwaj rywale - Cuprum Lubin i Banimex Będzin, którzy w minionym sezonie w rozgrywkach I ligi dotarli do półfinału.

Przed rokiem władze Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej podjęły decyzję o zaproszeniu nowych drużyn. Do elity dołączyli Czarni i BBTS Bielsko-Biała. W tym roku ponownie podjęto decyzję o powiększeniu ekstraklasy. - W nowym sezonie zagra czternaście drużyn. Do grona najlepszych siatkarskich drużyn w Polsce dołączyły Cuprum Lubin i Banimex Będzin - informuje Janusz Stańczuk.

Prezes klubu Cerrad Czarni Radom uczestniczył w spotkaniu prezesów klubu. - Decyzja władz Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej na pewno jest bardzo interesująca. Jasno jednak trzeba przyznać, że przed wszystkimi klubami to nowe wyzwanie i to nie tylko sportowe. Kluby będą podlegały drobiazgowe kontroli. Dotyczyć to będzie np. spraw finansowych - podkreśla Janusz Stańczuk.

Powiększenie PlusLigi oznacza, że potrzebne będą również zmiany w systemie rozgrywek. Ostateczny schemat nie jest jeszcze jednak znany. Zmian nie uniknie MłodaLiga. - Najprawdopodobniej po rundzie zasadniczej rozegrana zostanie faza play off, w której uczestniczyć będzie więcej niż dotychczas drużyn - zdradza Janusz Stańczuk.

MN / czarni.radom.pl / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy