Olsztyn na drodze Cerrad Czarnych

Olsztyn na drodze Cerrad Czarnych
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Relację LIVE z tego spotkania można śledzić - TUTAJ

W pierwszych czterech kolejkach PlusLigi radomianie tylko jedno spotkanie rozegrali we własnej hali. Na inaugurację sezonu "Wojskowi" w MOSiR-ze zmierzyli się z naszpikowaną gwiazdami ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Czarni prowadzili już 2:1 i 14:9, ale nie udało im się tego spotkania wygrać. Wszystko przez kapitalną zmianę Grzegorza Boćka. Jednak jak pokazały następne kolejki forma radomian nie była przypadkiem i w trzech kolejnych spotkaniach Cerrad zdobył komplet punktów. Przed pojedynkiem z Olsztynem radomianie z dorobkiem 10 "oczek" zajmują drugie miejsce w tabeli PlusLigi i ustępują tyko ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle.

Indykpol w pierwszych czterech kolejkach uzbierał sześć punktów. Wygrał we własnej hali z Łuczniczką Bydgoszcz i AZS-em Politechniką Warszawską (olsztynianie wygrali 3:2 choć przegrywali już 0:2), a na wyjazdach uległ po pięciu setach Jastrzębskiemu Węglowi i stosunkowo łatwo przegrał w Lubinie 0:3.

- To nie będzie łatwe spotkanie. Olsztyn to ciężki rywal, który w tym sezonie napsuł krwi wszystkim przeciwnikom, z którymi grał. Ale jestem optymistą i wierzę, że jeżeli Czarni zaprezentują się tak jak w ostatnich spotkaniach to wygrają ten pojedynek - powiedział prezes Cerrad Czarnych Radom Mariusz Szyszko.

W nadchodzącym spotkaniu trener Czarnych Raul Lozano będzie mógł skorzystać z usług wszystkich zawodników. A jak pokazały ostatnie pojedynki zespół z Radomia dysponuje szeroką kadrą i niemal każdy zawodnik z "12" wnosi coś ekstra do gry zespołu.

W zespole z Olsztyna baczną uwagę będzie trzeba skupić na dwóch ofensywnie grających zawodnikach: Bartoszu Bednorzu i Bramie van den Dreisie. Obaj zawodnicy w dotychczas rozegranych spotkaniach zdobyli ponad 50% wszystkich punktów wywalczonych przez AZS.

Spotkanie Cerrad Czarni Radom - Indykpol AZS Olsztyn w sobotę (21 listopada) o godz. 14.45 w hali radomskiego MOSiR-u.

KD / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy