Niedawno bronił barw Czarnych Radom. Teraz gra w zespole z Lubina

Niedawno bronił barw Czarnych Radom. Teraz gra w zespole z Lubina
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
W ostatnich latach udanie występował w młodzieżowych grupach Czarnych Radom. W barwach radomskiej drużyny wielokrotnie zdobywał medale dla naszego klubu. Teraz jednak występuje w barwach zespołu Cuprum Lubin. O kim mowa? Oczywiście o Łukaszu Łapszyńskim, który w ostatnią sobotę (15 grudnia) zagrał przeciwko swojemu byłemu klubowi. Korzystając z okazji postanowiliśmy porozmawiać z młodym przyjmującym zespołu Cuprum. Rozmawiał Adam Kurasiewicz.


Na zdjęciu Łukasz Łapszyński - były zawodnik RCS-u Czarnych Radom, a obecnie siatkarz Cuprum Lubin.

Jak Ci się grało przeciwko swojemu byłemu klubowi, w którym rozgrywałeś mecze w drużynach młodzieżowych?
Łukasz Łapszyński (Cuprum Lubin): Do tego meczu podszedłem, jak do każdego innego meczu w lidze. Chciałem, by moja drużyna wygrała to spotkanie i żebym miał w tym jakiś udział, jednak tym razem się nie udało.

Co słychać u Ciebie Łukasz? Czy podoba Ci się Lubin oraz czy jesteś zadowolony że grasz w zespole Cuprum?
-
Lubin nie jest zbyt wielkim miastem, ale wszystko co jest mi potrzebne mam zapewnione, także nie mam na co narzekać. Jeżeli chodzi o grę w klubie, to uważam, że dobrze postąpiłem przechodząc do tej drużyny.

Jak wiemy, w zeszłym roku zdałeś maturę. Poza grą w siatkówkę, aktualnie gdzieś studiujesz?
- Tak, w zeszłym roku zdałem maturę, jednak w tym roku nigdzie nie zacząłem studiów. Postanowiłem, że ten rok poświęcę jedynie na grę w siatkówkę.

Nie myślisz o tym, by kiedyś ponownie zagrać w barwach Czarnych Radom?
- Nigdy nie mówię nie. Jak na razie jest mi w Lubinie bardzo dobrze i nie planuję zmian klubowych. Jednak jest to sport i wszystko może się zmienić.

Gdzie spędzisz najbliższe święta oraz sylwestra?
- Święta spędzam z rodziną w swoim rodzinnym mieście. Zaś sylwestra raczej z kolegami z drużyny, ponieważ już pierwszego stycznia zaczynamy zajęcia w klubie.

To kiedy znajdziesz czas, aby odwiedzić nasze miasto?
-
Mam nadzieję, że uda mi się odwiedzić w wolnej chwili Radom i nie tylko ze względu na mecz czy jakiś turniej. Bardziej chciałbym spotkać się ze znajomymi.


Adam Kurasiewicz

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy