MłodaLiga: Cerrad Czarni zakończyli rundę zasadniczą

MłodaLiga: Cerrad Czarni zakończyli rundę zasadniczą
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Przed ostatnim meczem w rundzie zasadniczej z PGE Skrą Bełchatów, podopieczni Andrzeja Sitkowskiego mieli już zagwarantowane trzecie miejsce w swojej grupie. Spotkanie z bełchatowską Skrą było dla radomian jedynie meczem "o prestiż", a do spotkania RCS Cerrad Czarni Radom podeszli bez wzmocnień z PlusLigi. 


Premierowa odsłona sobotniego pojedynku rozpoczęła się idealnie dla wicemistrza MłodejLigi z poprzedniego sezonu. Pierwszy set całkowicie zdominowany przez radomski zespół zakończył się wynikiem 25:12. Druga partia w hali MOSiR-u przyniosła nam już więcej emocji siatkarskich. Skra Bełchatów po fatalnej pierwszej odsłonie w drugiej partii wyraźnie się "odrodziła". Radomianie zaczęli popełniać znacznie coraz większą liczbę własnych błędów, a goście z Bełchatowa nie marnowali nadarzających się okazji do zdobycia punktów. Druga partia zakończyła się zwycięstwem PGE Skry 25:16.

Dwie kolejne partie, na szczęście zostały zapisane na konto RCS Cerrad Czarnych Radom. Podopieczni Andrzeja Sitkowskiego W trzecim secie RCS rozstrzygnął seta wynikiem 25:22, a w czwartej partii sobotniej potyczki wygrał po wspaniałej walce na przewagi 32:30.

Teraz przed RCS Cerrad Czarnymi Radom czas na przygotowania do głównej części rozgrywek. Rywalem w ćwierćfinale MłodejLigi sezonu 2016/2017 będzie Jastrzębski Węgiel, który w grupie A, zajął drugą lokatę. W 1/8 MłodejLigi dojdzie zatem od razu do starcia mistrza z wicemistrzem z ubiegłego sezonu.

RCS Cerrad Czarni Radom - PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:12, 16:25, 25:22, 32:30)
RCS Cerrad Czarni Radom
: Czubiński (1), Kędra (14), Moniak (17), Wasilewski (21), Kozłowski (7), Wójcik (6), Harabin (libero) oraz Leszczyński (libero), Bagniuk (2), Laskowski (1), Lejko, 
PGE Skra Bełchatów: Gościański (2), Sztelma (15), Hoszman (6), Olszewski (5), Węgrzyn (7), Marciniak, Stąsiek (libero) oraz Nowak (1), Paszkiewicz (17), Wójcik, 


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy