Mirko Corsano zgłasza akces do gry w Czarnych!

Mirko Corsano zgłasza akces do gry w Czarnych!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Mirko Corsano jest zainteresowany grą w zespole Cerrad Czarni Radom. Do beniaminka PlusLigi trafiła właśnie oferta od byłego Mistrza Świata, dwukrotnego złotego medalisty czempionatu Starego Kontynentu, jednego z najbardziej utytułowanych i najlepszych libero świata.

Siatkarz reprezentujący obecnie barwy M. Roma Volley (wcześniej przez 11 sezonów grał w Lube Banca Marche Macerata) od 22 lat gra w Serie A. W tym czasie zdobył trzy złote medale mistrzostw Włoch, wywalczył pierwsze miejsce w Lidze Mistrzów. W bogatym dorobku osiągnięć klubowych posiada też czterokrotny triumf w CEV Cup. 

Mirko Corsano zapisał też piękną kartę reprezentacyjną. W 1998 roku wspólnie z kolegami wywalczył Mistrzostwo Świata. Rok później ekipa z Półwyspu Apenińskiegoz nim w składzie zajęła pierwsze miejsce w mistrzostwach Europy. To samo osiągnięcie powtórzyła sześć lat później. 

Przez lata uchodzący z jednego z najlepszych libero na świecie Mirko Corsano w przebogatej kolekcji posiada też brązowy medal Igrzysk Olimpijskich (2000), a przez 10 sezonów (1998-2008) w ekipie Italii rozegrał 212 meczów. - Mirko w październiku skończył 40 lat. Ma swoje lata, jest bardzo doświadczonym siatkarzem, ale z pewnością jego zainteresowanie naszym klubem nie jest przypadkowe. Świadczy, że jego akcje stale rosną - podkreśla Robert Prygiel, szkoleniowiec Cerrad Czarnych Radom. 

źródło: czarni.radom.pl

.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy