Kapitalny mecz Szalpuka

Kapitalny mecz Szalpuka
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Mecz, który wyłonił triumfatorów Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, miał dramatyczny przebieg. Francuzi stosunkowo łatwo wygrali dwa pierwsze sety, choć w pierwszy zakończył się na przewagi, a w trzeciej partii mieli już dwie piłki meczowe. Jednak przy stanie 24:22 dla Trójkolorowych kapitalnie zaprezentował się Artur Szalpuk. Przyjmujący Cerradu Czarnych Radom skończy dwa ważne ataki i dzięki niemu nasza reprezentacja wygrała tego seta i odwróciła losy meczu.

W całym spotkaniu Artur Szalpuk zdobył 10 punktów i zakończył mecz z 56-procentową skutecznością w ataku. Występ młodego przyjmującego został doceniony przez kolegów z zespołu i trenera reprezentacji, którzy po meczu nie mogli się nachwalić siatkarza Cerradu Czarnych Radom.

Być może tym występem Artur Szalpuk zapewnił sobie miejsce w samolocie lecącym do Japonii. W najbliższym czasie selekcjoner reprezentacji Polski Stephane Antiga powinien podać ostateczni skład naszej kadry na Puchar Świata, który potrwa od 8 do 23 września 2015 roku.

KD / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy